Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Drukarnia Rzeszów

Kobiety Rzeszowa wspierają Konrada Fijołka! Demokratyczne wartości i Rzeszów w sercu

Stowarzyszenie Kongres Kobiet i Fundacja Women4women podczas konferencji prasowej „Kobiety Rzeszowa wspierają Konrada Fijołka” w Parku im. Solidarności przedstawiły budujący bilans spełnionych obietnic wyborczych prezydenta z poprzedniej kampanii wyborczej i podkreślały, że prezydent nie potrzebuje wotum zaufania kobiet ponieważ niezmiennie je posiada.
Kobiety Rzeszowa wspierają Konrada Fijołka! Demokratyczne wartości i Rzeszów w sercu

Źródło: KWW Konrada Fijołka Rozwój Rzeszowa

Obietnice wyborcze to stały element kampanii, a ich późniejsza realizacja jest obowiązkiem wybranego prezydenta. Konrad Fijołek spełnił, zdaniem rzeszowskich kobiet 80 % obiecanych postulatów wyborczych. 

Joanna Lasko, rzeszowska przedsiębiorczyni i członkini Rady Kobiet przeczytała postulaty kobiet z poprzedniej kadencji sprzed 2 lat i 10 miesięcy. 

-Powołanie Rzeszowskiej Rady Gospodarczej? Została powołana, -wyliczała Joanna Lasko. – Powołanie rzeczniczki do spraw kobiet? Została powołana cała Rada Kobiet. Zamiast jednej, wziął Pan sobie na głowę 14 kobiet- żartowała Joanna Lasko

Wymieniła również zagospodarowanie terenów nad Wisłokiem, które się dzieje, wprowadzenie parytetów na stanowiskach urzędniczych, nawet tych najwyższych, bo prezydent Konrad Fijołek miał do niedawna aż dwie zastępczynie. Wsparcie młodych matek, dostęp do żłóbków i przedszkoli, bon żłobkowy , wdrożenie rzeszowskiego programu in vitro. Wśród postulatów sprzed niespełna trzech lat znalazło się też finansowanie szczepionki przeciwko wirusowi HPV.  Tu obowiązek finansowania szczepień przejęło państwo. -Ale będziemy prosić o kampanię edukacyjną na ten temat – dodała Joanna Lasko. Ponadto w obietnicach zapisano walkę z hejtem i budowanie przyjaznego miasta, co cały czas się dzieje. -Panie prezydencie, dziękujemy! Mamy dla pana kolejne zadania i trzymamy kciuki! – zakończyła rzeszowska przedsiębiorczyni. 

Nie dostaje pan wotum zaufania, bo pan je już ma. I ma pan zapewnioną dalszą współpracę z nami- podkreślała Magdalena Koryl ze Stowarzyszenia Kongres Kobiet  – Panie prezydencie jesteśmy za panem i dlatego tu dziś z panem stoimy - dodała.

- W pracy paniami to jest cudowne, że rozliczają bardzo precyzyjne i dokładnie – powiedział Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa i kandydat ubiegający się o reelekcję. – Jak widzicie, wyliczyły mi 80 procent, to bardzo dobrze, chociaż wiem, że jeszcze jest wiele do zrobienia. I wymienił m.in.  potrzebę budowania nowych żłobków. – Mogę Wam zameldować, że kobieta - wojewoda podkarpacka Teresa Kubas-Hul niedawno przekazała nam z KPO pierwsze środki rządowe i możemy rozpocząć budowę dwóch nowych żłobków . Jedną już rozpoczęliśmy i podpisaliśmy umowę. Będzie w kompleksie SP 37, której to dzisiaj nadaliśmy im Tadeusza Ferenca – powiedział prezydent. 

Irena Paterek – przedstawicielka Komitetu Obrony Demokracji i miejska działaczka, zwróciła uwagę na aspekty demokratyczne. – Samorząd to nie tylko przedszkola, żłobki, drogi i komunikacja. samorząd to demokracja, - mówiła Paterek, - a nie ma lepszego kandydata który reprezentuje demokratyczne wartości jak Konrad Fijołek. - Czy któryś inny kandydat zająkną się chociażby na temat praw kobiet, praw obywatelskich, walki o wolne media, o sądy, o praworządność?- pytała.   -Chcemy żeby żaden obywatel nie czuł się wykluczony, a to gwarantuje tylko kandydat który ma w sercu demokratyczne wartości- Konrad Fijołek. 

Podkreślając  nieprzewidywalność sytuacji wojennej i sytuację geopolityczną mówiła:- To nie jest czas na eksperymenty. Na wybieranie kandydata, który nie wiadomo czy i jak by sobie poradził. Prezydent Konrad Fijołek sobie poradził. W tych trudnych sprawach nie czas na eksperymenty. Dlatego rekomenduję aby wesprzeć kandydata który jest szczerym Europejczykiem i demokratą. 

ŹRÓDŁO: KWW Konrada Fijołka Rozwój Rzeszowa


Podziel się
Oceń

Komentarze
Reklama Drukarnia Rzeszów