Nawet czerwona kartka nie przeszkodziła Stali Rzeszów. Drugie zwycięstwo z rzędu rzeszowian

Drugie zwycięstwo Stali Rzeszów stało się faktem. Pojedynek Wisły Płock ze Stalą był bardzo wyrównany. Faworyzowani gospodarze, którym marzą się czołowe lokaty przegrali po golu z 88. minuty i spadali na ósme miejsce w tabeli.

Źródło: Stal Rzeszów - oficjalna strona klubu na Facebooku

Tymczasem Stal odskoczyła znajdującej się w strefie spadkowej Polonii Warszawa na cztery punkty. Do przerwy było 1:0 dla rzeszowian. Duży udział mieli w tym młodzieżowcy – w 27. minucie strzałem po ziemi z okolic szesnastego metra popisał się Szymon Łyczko, jednak reprezentant Polski U-18 nie zdobył bramki, ponieważ Krzysztof Kamiński zdołał zatrzymać ten strzał. Kamińskiemu nie udało się natomiast powstrzymać Karola Łysiaka, który dobitką z kilku metrów do pustej bramki otworzył wynik spotkania. Defensorzy Wisły Płock dzięki dobrej postawie po utracie bramki nie pozwolili Stalowcom na więcej, więc po 45 minutach na tablicy widniał wynik 1-0 dla gości.

Początek drugiej połowy przyniósł kontuzję gwiazdy rundy jesiennej Adlera da Silvy. Nie powstrzymywało to jednak Stali przed kolejnymi atakami. Bardzo blisko upragnionego drugiego gola było w 55.minucie, kiedy piłka najpierw trafiła w słupek bramki strzeżonej przez Kamińskiego, a następnie tuz obok słupka po strzale Adriana Bukowskiego z kilku metrów. Niedługo potem wydawało się, że ta niewykorzystana sytuacja zemści się na Stali, bowiem Wisła zaczęła atakować coraz śmielej. Kiedy Milan Simcak otrzymał drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę, a następnie Łukasz Sekulski wyrównał w 77. minucie, wydawało się, że Stal straci cenne punkty. Ostatnie słowo należało jednak do podopiecznych Marka Zuba. Wynik ustalił Kamil Kościelny po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.

Wisła Płock – Stal Rzeszów 1:2 (0:1)

Sekulski (77’) – Łysiak (27’), Kościelny (88’)

Wisła: Kamiński – Haglind, Biernat, Jach, Laskowski (59’ Niepsuj), Szwoch, Gerbowski (73’ Tomczyk), Hiszpański (85’ Kuchko), Jimenez, Sekulski

Stal: Wrąbel – Warczak, Góra, Kościelny, Simcak, Łysiak, Thill, Bukowski (90’ Wachowiak), Łyczko (74’ Oleksy), Adler (54’ Hrosu), Prokić

Sędzia: Sebastian Jarzębak (Piekary Śląskie)

Żółte kartki: Hiszpański, Gerbowski – Łyczko, Simcak

Czerwona kartka: Simcak (69’, za drugą żółtą)