Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Powiat Rzeszowski

Związek Miast Polskich odcina się od Jacka Strojnego

Jacek Strojny kandydat na Prezydenta Miasta Rzeszowa znów nie ma szczęścia w kampanii wyborczej. Po porażce KW Razem dla Rzeszowa w procesie wyborczym przeciwko Konradowi Fijołkowi tym razem reprymenda przyszła ze strony polskich samorządowców.
Związek Miast Polskich odcina się od Jacka Strojnego

Autor: Kornelia Kopeć

Związek Miast Polskich wydał oświadczenie w sprawie kampanii wyborczej w Rzeszowie w którym krytykuje nieuzasadnione wykorzystywanie marki Związku. 

Chodzi o wypowiedź Jacka Strojnego, która pojawiła się podczas konferencji prasowej Razem dla Rzeszowa:  

“Jeżeli ktoś mówi, że nie mam doświadczenia w samorządzie to odpowiadam 20 lat pracuje jako doradca, pracując przy strategiach, zmianach organizacyjnych, nawet Pan Konrad Fijołek nie wie, że ostatnio wziąłem udział w projekcie “system monitorowania usług publicznych” realizowanym przez Związek Miast Polskich…”

Czytamy w oświadczeniu między innymi:

“Ostatnio doszło do posłużenia się marką Związku Miast Polskich w kampanii wyborczej w Rzeszowie,(...) Kandydat używa w sposób nieuprawniony określenia „doradca Związku Miast Polskich”. - czytamy dalej: 

W naszej organizacji nie istnieje taki tytuł ani funkcja. Bardzo liczni eksperci zewnętrzni, zatrudniani przez nas w różnych projektach, są niekiedy określani jako doradcy (zwłaszcza doradcy miast) – chętnie korzystamy z ich doświadczenia i do nich się „przyznajemy”. Nie uprawnia to jednak nikogo do posługiwania się tym kontekstem w agitacji wyborczej.”

Pełny zapis Oświadczenia zamieszczonego 28 marca 2024 na stronie Związku Miast Polskich oraz stanowisko wobec trwającej kampanii wyborczej możemy przeczytać pod poniższym linkiem: https://www.miasta.pl/aktualnosci/oswiadczenie-w-sprawie-kampanii-wyborczej


Podziel się
Oceń

Komentarze
Reklama Drukarnia Rzeszów