Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Powiat Rzeszowski

Konfederacja stawia na Karolinę Pikułę

Dziś na rzeszowskim rynku Konfederacja zaprezentowała swoich kandydatów do nadchodzących wyborów samorządowych na Podkarpaciu. Konfederacja, wraz z Bezpartyjnymi Samorządowcami, postanowiła wystartować w koalicji. Kandydatem wspólnego Komitetu Wyborczego Konfederacji i Bezpartyjnych Samorządowców na prezydenta Rzeszowa została wybrana Karolina Pikuła. W ten sposób, prawica, jako jedyna do tej pory, postawiła na kobietę w rzeszowskich wyborach prezydenckich.
Konfederacja stawia na Karolinę Pikułę

Autor: Mateusz Bartoń

Bliski współpracownik Grzegorza Brauna 

W poprzednich wyborach na prezydenta Rzeszowa w 2021 roku kandydował sam Grzegorz Braun. Jednak obecnie poseł zdecydował się skoncentrować na pracy parlamentarnej, a w nadchodzących wyborach zamierza wesprzeć swojego bliskiego współpracownika. Karolina Pikuła jest na pewno zaufanym człowiekiem Grzegorza Brauna i to zapewne jemu zawdzięcza swoją kandydaturę. 

Nieudany start do parlamentu 

W poprzednich wyborach parlamentarnych Karolina Pikuła ubiegała się o mandat poselski do Sejmu. Zajmowała ona ostatnie miejsce na liście wyborczej, co mimo wszystko jest korzystną pozycją na karcie do głosowania. W trakcie kampanii wyborczej mocno wspierał ją właśnie Grzegorz Braun. Konfederacja przez pewien okres miała wysokie notowania, co sugerowało możliwość wprowadzenia większej liczby posłów z naszego okręgu. Jednakże pomimo tych prognoz, do Sejmu dostał się jedynie Grzegorz Braun. Karolina Pikuła jednak i tak nie miała realnych szans na zdobycie mandatu. Zajęła ona czwarte miejsce na liście Konfederacji. Przegrała rywalizację nie tylko z Braunem, lecz także z Tomaszem Buczkiem i Michałem Połuboczkiem. W samym Rzeszowie Karolina Pikuła zdobyła 1 886 głosów. 

Autor: Mateusz Bartoń

Matka, żona, działaczka, aktywistka 

Matka, żona, działaczka, aktywistka – tak Karolinę Pikułę przedstawił Grzegorz Braun. Wcześniej wspomniał, że kandydatka Konfederacji na prezydenta Rzeszowa jest aktywnym liderem protestów i manifestacji, które bronią godności i bezpieczeństwa Polaków. Samą siebie Karolina Pikuła określiła jako "społecznika", odnosząc się do udziału w protestach, takich jak ten przeciwko obowiązkowemu noszeniu maseczek gdy to cyt. ,,Prezydent Fijołek kazał maskować nasze dzieci i zamykał nam cmentarze’’. 

- Byliśmy, będziemy, a przede wszystkim jesteśmy blisko ludzi – tak opisała działalność Konfederacji Karolina Pikuła. 

Na zakończenie, zachęciła wszystkich chętnych do dołączenia do kampanii wyborczej Konfederacji, podkreślając, że mają "gorące serca" i są otwarci na współpracę.

Kandydaci do Rady Miasta i Sejmiku 

W Konfederacji do Rady Miasta Rzeszowa również kandyduje Karolina Pikuła, która będzie liderować w okręgu nr 4. W okręgu nr 1 główną postacią na liście będzie przedsiębiorca Tomasz Lęcznar. Dodatkowo, liderami w poszczególnych okręgach do Rady Miasta Rzeszowa są: Wiesław Walat (okręg nr 2), a także Jacek Kiczek (okręg nr 3).

W liderujących pozycjach na listach do Sejmiku znajdują się: Tomasz Buczek (okręg nr 1 - Rzeszów, powiaty rzeszowski, leżajski i łańcucki), Wojciech Zboch (okręg nr 2 - Dębica-Mielec), Bogusław Tofilski (okręg nr 3 - Stalowa Wola-Kolbuszowa), Mirosław Majkowski (okręg nr 4 - Przemyśl-Jarosław) oraz Adam Berkowicz (okręg nr 5 - Krosno).

 


Podziel się
Oceń

Komentarze
Reklama Drukarnia Rzeszów