Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Powiat Rzeszowski

Piłeś – nie jedź! Podsumowanie działań policjantów na podkarpackich drogach

Działania podkarpackiej policji przez ostatnie trzy dni koncentrowały się wokół bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a więc wyeliminowania z tego ruchu kierowców, którzy powodują bezpośrednie zagrożenie na drodze dla innych uczestników ruchu. Dzięki ich zaangażowaniu, skontrolowanych zostało ponad 27 tysięcy kierujących, natomiast 56 osób nie zostało dopuszczonych do kontynuowania jazdy, ze względu na to, że wykryto u nich obecność alkoholu we krwi.
Piłeś – nie jedź! Podsumowanie działań policjantów na podkarpackich drogach

Źródło: podkarpacka.policja.gov.pl

Konsekwencje niektórym kierowcom nie straszne

Kierowca, który decyduje się, aby wsiąść do swojego pojazdu w stanie nietrzeźwości stanowi potencjalne zagrożenie dla innych osób, czy to tych znajdujących się w ruchu drogowym, czy też dla pieszych. Osoba, która prowadzi samochód pod wpływem alkoholu zachowuje się nieodpowiedzialnie i swoim zachowaniem może doprowadzić do tragedii. Nie brakuje kierowców, którzy pomimo tego, że mogą utracić prawo jazdy, być zobowiązanym do zapłaty wysokiej karę grzywny, a nawet trafić do więzienia, decydują się wsiąść za kierownicę posiadając jakąkolwiek ilość alkoholu we  krwi. Niebezpiecznym zachowaniem ponadto jest nieświadomość kierowców, że mogą znajdować się w stanie nietrzeźwości. Dzieje się tak, gdy poprzedniego dnia dana osoba wypije alkohol, a następnego dnia uważa, że w jej organizmie nic już nie zostało oraz, że jest w stanie kierować pojazdem.

Działania podkarpackiej policji – podsumowanie

Podkarpacka policja, zajmująca się kontrolą ruchu drogowego, od piątku (09.02) do niedzieli (11.02) podejmowała działania mające na celu bezpieczeństwo na drogach w województwie podkarpackim. Inicjatywa, której podjęli się policjanci, odbyła się w ramach akcji „Trzeźwość”. Funkcjonariusze policji więc interweniowali wobec każdego kierowcy, którego zachowanie, było niezgodne z obowiązującymi przepisami. Stan trzeźwości kierowców był sprawdzany w każdym powiecie na podkarpaciu i odbywał się podczas rutynowych kontroli, a także w określonych punktach kontrolnych. Policjanci, posiadający przenośne urządzenia służące do badania obecności alkoholu we krwi, kontrolą objęli 27 448 kierowców. Działania, które były przez nich przeprowadzane wykryły 56 osób, które nie powinny wsiadać za kierownicę. Przestępstwo popełniło 36 osób, u których wykryto ponad 0,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu, natomiast pozostałe 20 osób odpowiadać będzie jedynie za popełnione wykroczenie. 


Podziel się
Oceń

Komentarze
Reklama Drukarnia Rzeszów