Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Drukarnia Rzeszów

Kierowca potrącił 10-latka i zaczął uciekać. Był po narkotykach. Chłopiec nie żyje

Nie żyje 10-latek. Został śmiertelnie potrącony. Policja zatrzymała 3 osoby. Są zarzuty dla dwóch osób: 24-letniej kobiety i 28-letniego mężczyzny. Dziś przesłuchanie kierowcy.

Do tej tragedii doszło w piątek tuż przed północą w Wawrowie niedaleko Gorzowa Wielkopolskiego. 10-letni chłopiec był jednym z uczestników wycieczki, która wybierała się na ferie do Zakopanego. 

10-latek zmarł w szpitalu

Autokar stanął na parkingu, równolegle do jezdni. Pasażerowie właśnie pakowali swoje rzeczy do luków bagażowych, gdy z dużą prędkością nadjechał bmw. Jego kierowca potrącił 20-latka.  

Po potrąceniu chłopca kierowca nie tylko nie zatrzymał się i nie udzielił pomocy swojej ofierze, ale jeszcze przyspieszył i zaczął uciekać. 

Najpierw chłopca reanimowali policjanci, którzy pojawili się na miejsce zdarzenia. Potem zajęli się nim ratownicy medyczni, którzy przewieźli go do szpitala w Gorzowie. Tam chłopiec zmarł.

Pomagali kierowcy po wypadku

Agnieszka Hornicka-Mielcarek z Prokuratury Rejonowej w Gorzowie Wielkopolskim poinformowała – jak podał TVN24 – Arkadiusz P. oraz Paulina M., którzy według policji pomagali 26-letniemu kierowcy, usłyszeli zarzut poplecznictwa, czyli utrudniania postępowania karnego. 

Dodatkowo kobieta usłyszała zarzut posiadania znacznych ilości substancji psychotropowych.

Dziś (poniedziałek 12 lutego) zostanie przesłuchany kierowca, który potrącił dziecko. Podczas przeszukania przy kierowcy znaleziono narkotyki. 26-latek przyznał się, że zażywał je w piątek po południu.

Mężczyzna miał także zakaz prowadzenia samochodów.

Jaki zarzuty usłyszy kierowca?

Kierowca może usłyszeć zarzut spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym, za co grozi 8 lat więzienia. Prowadzenie samochodu pod wpływem narkotyków może jednak podwyższyć karę do 12 lat pozbawienia wolności, a do tego dochodzi jeszcze ucieczka z miejsca wypadku i nieudzielenie pomocy. 

 


Podziel się
Oceń

Komentarze
Reklama Drukarnia Rzeszów