Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 10 czerwca 2023 03:39
Reklama

Powstanie placówka wsparcia dziennego dla rodzin i dzieci

Powstanie placówka wsparcia dziennego dla rodzin i dzieci
dziecko bawiące się zabawkami_Rzeszów Info-ink
W piątek w Wojewódzkim Urzędzie Pracy w Rzeszowie została podpisała umowa o dofinansowanie projektu pod nazwą „Utworzenie placówki wsparcia dziennego "Przystań" w Rzeszowie”.

Projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego oraz budżetu państwa w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020. Beneficjentem projektu jest Gmina Miasto Rzeszów/Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej. Całkowita wartość projektu to kwota 1 293 537,60 zł. Realizacja projektu rozpocznie się w sierpniu 2021 roku, a jej zakończenie planowane jest na lipiec 2023 roku.

– W ramach projektu powstanie w Rzeszowie nowa placówka wsparcia dziennego „Przystań” – informuje biuro prasowe prezydenta Rzeszowa. – Jej celem będzie wsparcie rodzin zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym poprzez realizację działań edukacyjnych, profilaktycznych i wychowawczo – opiekuńczych. Dodatkowo powstała infrastruktura na rewitalizowanych podwórkach stworzy przestrzeń rekreacyjno-wypoczynkową, w związku z czym w ramach projektu nowo powstała placówka prowadzić będzie zajęcia w formie pracy podwórkowej poprzez zajęcia animacyjne i socjoterapeutyczne.

Z oferty placówki skorzysta min 35 dzieci z rodzin objętych pomocą społeczną. Placówka „Przystań” zlokalizowana będzie przy placu. Wolności w Rzeszowie. Jednostką realizującą projekt jest Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Rzeszowie.
maf

Oceń

Komentarze
Reklama