Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Fortes Deweloper

Nastolatek rozbił szybę na przystanku autobusowym własną hulajnogą. Teraz czeka go Sąd Rodzinny

W poniedziałek 22 stycznia doszło do rozbicia szyby wiaty przystankowej. Według opisu świadków odpowiedzialni za ten czyn byli trzej nastolatkowie. Jeden z nich miał użyć do tego celu własnej hulajnogi. Dzięki zeznaniom osób przebywających wówczas na miejscu, chłopców udało się odnaleźć. Jednego z nich czeka Sąd Rodzinny.
Nastolatek rozbił szybę na przystanku autobusowym własną hulajnogą. Teraz czeka go Sąd Rodzinny

Źródło: Podkarpacka Policja - Facebook

W poniedziałek 22 stycznia policję z Głogowa Małopolskiego zawiadomiono o zniszczeniu przystanku autobusowego przy ulicy Jana Pawła II. Rozbita została bowiem szyba od wiaty przystankowej. 

Funkcjonariusze policji odbyli rozmowę ze świadkami niszczenia przystanku. Dzięki dochodzeniu sporządzić udało się rysopis trzech osób zaangażowanych w rozbicie szyby. Według opisu mieli być to trzej nastolatkowie. 

Niedługi czas później policjantom udało ich się odnaleźć. Trzej 14-letni chłopcy znajdowali się w pobliskim parku miejskim. Jeden z nich posiadał hulajnogę, której miał wcześniej użyć do rozbicia szyby. Winowajcy zostali zatrzymani i przewiezieni na komisariat policji. 

Na komisariacie chłopcy potwierdzili że w danym czasie przebywali obok przystanku, a jeden z 14 latków przyznał się do wybicia szyby.

Po sporządzonych oględzinach straty, jakie zostały poniesione w wyniku zniszczenia przystanku, oszacowane zostały na kwotę 1 tys. złotych. 

Sprawa została skierowana do Sądu Rodzinnego, ma on zdecydować o dalszym losie chłopca, który użył hulajnogi do zniszczenia szyby od przystanku.  

Jednocześnie policja apeluje do rodziców, aby przestrzegali swoje dzieci przed dokonywaniem się nierozważnych czynów, które mogą stwarzać zagrożenie zarówno dla otoczenia jak i ich samych a tym samym, są one łamaniem prawa. Młodzież należy uświadamiać o poważnych konsekwencjach, które wbrew pozorom mogą spotkać również ich za nieodpowiednie postępowanie. 


Podziel się
Oceń

Komentarze
Reklama Drukarnia Rzeszów