Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Powiat Rzeszowski

Zderzenie Audi z autobusem MKS. Dwóch poszkodowanych w stanie krytycznym

Do zdarzenia doszło w piątek (19 stycznia), około godziny 10.00 na drodze krajowej numer 94 w okolicach Trzciany, w gminie Świlcza. Według wstępnych ustaleń policji w wyniku nieustąpienia pierwszeństwa przejazdu przez 42-letniego kierowcę autobusu doszło do wypadku, w wyniku którego poważnie ucierpiały dwie osoby.
Zderzenie Audi z autobusem MKS. Dwóch poszkodowanych w stanie krytycznym

Źródło: KMP Rzeszów

W wyniku piątkowego wypadku, o którym pisaliśmy TUTAJ obrażenia poniosło łącznie 6 osób, w tym kierowca autobusu oraz dwoje pasażerów, których ze sobą przewoził. Byli nimi 64- oraz 74-latek, zamieszkujący powiat rzeszowski. Ucierpiał także kierowca audi, którym był 19-letni mieszkaniec powiatu rzeszowskiego oraz jego dwaj pasażerowie - 22-letni mieszkaniec Strzyżowa oraz 22-letni mieszkaniec powiatu strzyżowskiego, którego zabrano śmigłowcem do szpitala. 

Wypadek, z wysokim prawdopodobieństwem miał miejsce z powodu nie ustąpienia pierwszeństwa przejazdu przez 42-letniego kierowcę autobusu MKS, mieszkańca powiatu strzyżowskiego. Skręcając w lewo, w kierunku Trzciany, doszło do zderzenia z audi i poważnych obrażeń młodych mężczyzn, znajdujących się w tymże pojeździe.

Źródło: KMP Rzeszów

W momencie przybycia na miejsce wypadku Jednostek Ochrony Przeciwpożarowej uznano, iż w samochodzie osobowym podróżowało 3 pasażerów, a jedna z nich samodzielnie opuściła pojazd. Kierowca audi w wyniku zderzenia miał zakleszczone nogi i wyciągano go za pomocą narzędzi hydraulicznych. Z kolei dwójka pozostałych pasażerów była nieprzytomna, z czego jeden z nich przetransportowany został śmigłowcem LPR do szpitala w Rzeszowie, w wyniku doznanych obrażeń. 

Obecnie, stan zdrowia obydwu mężczyzn jest bardzo ciężki i przebywają oni w stanie śpiączki farmakologicznej na oddziale intensywnej opieki medycznej. Od razu, po dotarciu do szpitala, lekarze rozpoczęli walkę o ich życie. U jednego z nich uszkodzonych zostało wiele narządów ciała, wobec czego niezbędna będzie reoperacja. Z kolei drugiego mężczyznę lekarze wciąż diagnozują. 

Funkcjonariusze policji badają szczegółowe okoliczności tego zdarzenia.


Podziel się
Oceń

Komentarze
Reklama Drukarnia Rzeszów