Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Drukarnia Rzeszów

Drukował w domu banknoty i płacił nimi za usługi

Na początku listopada do KPP w Brzozowie trafiło zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa fałszowania pieniędzy. Zgłoszenia dokonała kierowniczka jednej z placówek handlowych, która poinformowała policjantów o zapłacie fałszywym banknotem o nominale 100 zł.
Drukował w domu banknoty i płacił nimi za usługi

Źródło: Podkarpacka Policja

W toku czynności wyjaśniających policjanci zabezpieczyli fałszywy banknot oraz zapis z kamer monitoringu sklepowego, którego analiza pozwoliła ustalić sprawcę przestępstwa. Okazała się nią 21-letnia mieszkanka powiatu brzozowskiego. Kobieta została zatrzymana do czasu złożenia wyjaśnień.

W trakcie przesłuchania kobieta podała dane osobowe mężczyzny, od którego otrzymała fałszywe banknoty. Okazał się nim 39-letni mieszkaniec powiatu rzeszowskiego. Dodatkowo ujawniła informacje dotyczące różnych sklepów, w których wykorzystywała podrobione pieniądze do dokonywania zakupów. Według oświadczenia kobiety, 39-letni mężczyzna miał jej zapłacić za wykonanie usługi właśnie tymi fałszywymi środkami płatniczymi.

Funkcjonariusze kryminalni skierowali się do sklepów wskazanych przez kobietę i zabezpieczyli kolejne podróbki banknotów. W toku śledztwa ustalili adres zamieszkania mężczyzny podejrzanego o udział w procederze. 39-letni mężczyzna został zatrzymany, a podczas przeszukania jego miejsca zamieszkania skonfiskowano komputer i drukarkę, które służyły do produkcji fałszywych pieniędzy. Zatrzymany przyznał się do wydrukowania pięciu sztuk podrobionych banknotów.

Materiały związane z dochodzeniem zostały przekazane do Prokuratury Rejonowej w Brzozowie. Obydwoje, zarówno kobieta (21 lat) jak i mężczyzna, usłyszeli zarzuty. 21-latka odpowie za wprowadzenie do obiegu fałszywych banknotów, natomiast mężczyzna za ich produkcję i również wprowadzenie do obrotu. Oboje, na wniosek prokuratury, zostali objęci dozorem policyjnym. Grozi im odpowiednio do 10 i 25 lat pozbawienia wolności.

W związku z charakterem sprawy, Policja apeluje do wszystkich mieszkańców o zgłaszanie faktów ujawnienia podróbek banknotów na terenie województwa podkarpackiego, dzwoniąc pod numer alarmowy 112 lub osobiście kontaktując się z najbliższą jednostką Policji.


Podziel się
Oceń

Komentarze
Reklama Drukarnia Rzeszów