Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Drukarnia Rzeszów

Święto biegania w Święto Niepodległości. Największa impreza biegowa zamknie pół miasta

W sobotę 11 listopada w Rzeszowie odbędzie się bieg niepodległości – największa impreza biegowa w naszym mieście. Punktualnie o 11:11 na dziesięciokilometrową trasę wyruszy około 2 tysiące zawodników. Obecnie trwają ostatnie dni zapisów na bieg! Jeżeli chcesz wystartować musisz się pośpieszyć!
Święto biegania w Święto Niepodległości. Największa impreza biegowa zamknie pół miasta

Źródło: Run Rzeszów

W święto niepodległości
Już tradycyjnie 11 listopada w stolicy województwa odbędzie się bieg na dystansie 10 kilometrów. Start i meta biegu zlokalizowana będzie na głównej płycie rynku w Rzeszowie. Start odbędzie się symbolicznie o godzinie 11:11, a przed startem zawodnicy odśpiewają wspólnie hymn narodowy. Razem z zawodnikami przez miasto przebiegnie biało-czerwona flaga niesiona przez startujących zawodników. Sami biegacze również stworzą żywą biało-czerwona flagę - każda startująca osoba ma obowiązek wystartować w koszulce otrzymanej od organizatorów, która będzie znajdować się w pakiecie startowym.

W ten sposób przez miasto przeleje się biało-czerwona fala, która w taki uczci kolejną rocznicę odzyskania niepodległości. Bieg niepodległości będzie zatem okazją nie tylko do podjęcia sportowej rywalizacji, ale również do aktywnego uczczenia powrotu naszego kraju na mapy Europy.

Największy bieg w roku
Zgodnie z regulaminem na biegu obowiązuje limit 2050 osób. Zapisy są otwarte jeszcze tylko do 5 listopada lub do osiągnięcia limitu uczestników. Tym samym będzie to największy bieg w Rzeszowie w ciągu roku. Organizatorem biegu jest Stowarzyszenie „Rzeszów Biega”, a partnerami są Urząd Miasta Rzeszowa oraz PKO Bank Polski.

W tym roku w Rzeszowie organizowane były również inne duże biegowe wydarzenia, to m.in. półmaraton rzeszowski na wiosnę, czy też festiwal biegowy w dniu 1 października, który w pewnej mierze zastąpił organizacje maratonu. To jednak bieg niepodległości cieszy się największą popularnością. Bieg 11 listopada jest dla wielu zawodników zakończeniem biegowego sezonu, a zatem ostatnią szansą na poprawienie swojej ,,życiówki’’ na dystansie 10 kilometrów. Trasa rzeszowskiego biegu ma atest PZLA, a to gwarantuje szybkie bieganie. Duża część zawodników biegnie jednak przede wszystkim dla siebie, bez patrzenia na zegarek i uzyskany czas. To, co łączy wszystkich startujących to pasja do sportu i biegania. Liczy się przede wszystkim zabawa i możliwość samorealizacji.

Źródło: Facebook Run Rzeszów

Trasa zamknie miasto
Start i meta biegu będzie znajdować się przy miejskim ratuszu. Trasa kolejno biegnie przez ulice: Kościuszki, Plac Farny, ul. Sokoła, Grunwaldzka, al. Piłsudskiego, Rondo Dmowskiego, al. Cieplińskiego, ul. Zygmuntowska, Jagiellońska, 3-go Maja, al. Lubomirskich, ul. Hetmańska, a następnie bulwarami nad Wisłokiem. Później zawodników czeka „zawrotka” i ponowny bieg bulwarami, aż do mostu Zamkowego i powrotu na al. Lubomirskich, ul. 3-go Maja oraz Kościuszki. Kościuszki, plac Farny i tak do mety na rynku. 

Kierowcy muszą liczyć się więc z utrudnieniami. Część ulic w trakcie biegu zostanie zamknięta, a ruch samochodowy zostanie znacząco ograniczony. W tym toku święto niepodległości wypada w sobotę, więc powstałe ograniczenia nie powinny znacząco utrudniać życie mieszkańców. Planowane wyjazdy warto sobie jednak wcześniej zaplanować i śledzić komunikaty służb.

Wszystkie informacja dotyczące biegu można znaleźć na stronie: https://runrzeszow.pl/


Podziel się
Oceń

Komentarze
Reklama Drukarnia Rzeszów