Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Mielczanka Elżbieta Burkiewicz liderką Polski 2050 Szymona Hołowni na liście Trzeciej Drogi.

Startuje z miejsca drugiego w okręgu nr 23 z listy Trzeciej Drogi - Koalicyjnego Komitetu Wyborczego PSL i Polski 2050 Szymona Hołowni.
  • Źródło: Polska 2050
Mielczanka Elżbieta Burkiewicz liderką Polski 2050 Szymona Hołowni na liście Trzeciej Drogi.
Źródło: Polska 2050

W piątek, na mieleckiej starówce odbyła się konferencja prasowa inaugurująca kampanię wyborczą kandydatki do Sejmu RP Koalicyjnego Komitetu Wyborczego Trzecia Droga Polska 2050 Szymona Hołowni – Polskie Stronnictwo Ludowe, Elżbiety Burkiewicz. 

 

"Nazywam się Elżbieta Burkiewicz i jestem stąd, jestem rodowitą Mielczanką. Jestem polityczną debiutantką, na scenie wyborczej staje po raz pierwszy" - mówiła "dwójka" Koalicyjnego Komitetu Wyborczego Trzecia Droga Polska 2050 Szymona Hołowni – Polskie Stronnictwo Ludowe.

 

Elżbieta Burkiewicz przedstawiła powody dlaczego zdecydowała się wejść do polityki. "Od 25 lat wraz z siostrą prowadzimy rodzinny biznes. Chcę swoim przykładem dać siłę i pewność siebie innym kobietom: każda z nas może być wspaniałą matką, partnerką i przedsiębiorczynią. Kobiety mogą prowadzić biznesy i odnosić wiele sukcesów w tym obszarze"- zaznaczyła. 
 

Elżbieta Burkiewicz podkreśliła, że jako posłanka chcę się dzielić swoimi doświadczeniami i mieć wpływ na tworzenie prawa przyjaznego dla przedsiębiorców. "Prowadzenie swojej własnej działalności w Polsce jest związane z ogromnym stresem i nieprzewidywalnością. Małym i średnim przedsiębiorcom należy się szacunek za ich kreatywność, za tworzenie miejsc pracy i za trud codziennej pracy w tak trudnych warunkach, jakie obecnie mamy. Co chciałabym zmienić na początku? Żadnych podwyżek kluczowych podatków do 2026 roku, VAT tylko od zapłaconej faktury, składka zdrowotna nie może być de facto podatkiem, a zasiłek chorobowy musi być płacony od pierwszego dnia przez ZUS" - mówiła kandydatka Trzeciej Drogi.   

 

Jak podkreśliła Elżbieta Burkiewicz do Sejmu idzie, aby naprawić nasze państwo. "Wiem, że to bardzo trudne wyzwanie. Jestem na to gotowa. Szanowni Państwo, proszę o wasz głos - miejsce nr 2 listy Trzeciej Drogi w okręgu nr 23" - podkreśliła. 
 

Swoje poparcie wobec kandydatury Elżbiety Burkiewicz wyrazili: Jan Tarapata, radny sejmiku wojewódzkiego; Mariusz Błędowski, były długoletni szef ARP w Mielcu; Monika Skowrońska-Ziomek samorządowiec z Przecławia; Michał Deptuła, wójt Gminy Wadowice Górne oraz samorządowcy z Mielca: Grzegorz Ziomek i Wiesław Truniarz. 

 

Wspólnie z Elżbietą Burkiewicz na liście Trzeciej Drogi Mielec reprezentują: Stanisław Lonczak i Magdalena Burghardt. 
 

Elżbieta Burkiewicz pochodzi z Podkarpacia, jest rodowitą mielczanką. Absolwentką Uniwersytetu Śląskiego, wydziału pedagogiczno-artystycznego. Razem z siostrą założyła firmę odzieżową, która na przestrzeni 25 lat rozwinęła się i dziś zatrudnia 120 osób – w większości kobiety – a produkty trafiają do odbiorców w całej Polsce. Szczęśliwa żona i mamą jedynego syna.  Związana z ruchem Szymona Hołowni od jego kampanii prezydenckiej. 


Podziel się
Oceń

Komentarze
Reklama Drukarnia Rzeszów