Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

13 września ukaże się niezwykła książka

Książka ma tytuł „WALECZNE SERCE” i jest zbiorem opowiadań świetnych autorek, ale nim przedstawię szczegóły, muszę się cofnąć pamięcią wstecz.
13 września ukaże się niezwykła książka

Źródło: Małgorzata Matwij

13 września ukaże się niezwykła książka, co prawda w formie ebooka, ale myślę, że dla wielu fanów tej formy czytania będzie to wyjątkowa pozycja. Książka ma tytuł „WALECZNE SERCE” i jest zbiorem opowiadań świetnych autorek, ale nim przedstawię szczegóły, muszę się cofnąć pamięcią wstecz.

 

Jak to się zaczęło?

Na początku tego roku napisała do mnie autorka Agata Bizuk. Zapytała wprost, czy bym nie chciała napisać opowiadania, które ukazałoby się w antologii a cały dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony na leczenie i rehabilitację małego Antosia.

Nie zastanawiałam się ani chwili. Jeżeli mogę, to pomogę, więc od razu zgodziłam się. Słowo się rzekło i stanęłam przed dylematem, ponieważ piszę książki a nie opowiadania. Było to dla mnie wyzwanie. Przedstawić coś ciekawego, ale w mniejszej formie, tym bardziej, że nie było narzuconego tematu przez organizatorkę.

 

Kim jest Antoś?

Antoś to niezwykły mały człowiek, u którego zdiagnozowano skomplikowaną wadę serca HLHS. To oznaczało dla rodziców, że ich synek będzie musiał przejść szereg operacji. Nie wyobrażam sobie, przez co przeszli rodzice słysząc taką diagnozę. Jednak nie poddali się i postanowili zawczasu przygotować się na narodziny syna by zapewnić mu bezpieczne przyjście na świat. Antoś urodził się w listopadzie 2020 roku i od razu znalazł się pod opieką specjalistów. Wkrótce przeszedł pierwszy zabieg na operacyjnym stole, ale to nie koniec jego walki. Po operacji musiał być poddany rehabilitacji by jak najszybciej wrócić do pełni sił.

Niestety to jest choroba paliatywna, Anoś zawsze będzie chory. Dzieci bez operacji dożywają maksymalnie roku, a po operacjach nawet dorosłości. Antoś przeszedł już kilka operacji, w chwili obecnej jest przygotowywany do kolejnej, która będzie we wrześniu, a później ciąg dalszy kosztownych rehabilitacji.

 

O czym jest „Waleczne serce”?

W całej akcji udział wzięło kila fantastycznych autorek. Pozwolę sobie je wymienić: Iwona Banach – „Jednostka z zezwoleniem na przygotowanie do rozrodu”

Anita Bieniek-Niewęgłowska – „Siła marzeń”

Agata Bizuk – „Matylda”

Jadwiga Buczak – „Wieczór autorski”

Aleksandra Florek „Think pink”

Hanna Greń – „Bracia Procnerowie”

Agnieszka Lis – „Krótka historia namiętności. Mafijne bez seksu”

Małgorzata Matwij – „Odzyskani”

 

Już same nazwiska wskazują, że to będzie wyjątkowa składanka, która zaspokoi apetyt wielu czytelników.

Co trzeba zrobić by nabyć książkę?

 

Książka jest wydana w formie ebooka. To najtańsza forma wydania, a biorąc pod uwagę, że wszyscy, którzy się zaangażowali w jego utworzenie, łącznie z grafikiem, z osoba, która robiła korekty i skład, zrobili to z serca, cały dochód ze sprzedaży jest przeznaczony na leczenie i rehabilitację Antosia.

Każdy, kto chce nabyć tę wyjątkowa książkę musi wejść na stronę: 

1. https://www.siepomaga.pl/antos-waleczne-serce  

2. Wpłacić na skarbonkę MINIMUM 20 ZŁ (NIE ANONIMOWY POMAGACZ!) 

3. W opcji WSPARLI znaleźć swoją wpłatę .

4. Kliknąć UDOSTĘPNIJ i pobrać link do wpłaty .

5. Pobrany link przesłać na maila [email protected] 

6. W odpowiedzi otrzyma plik z książką. 

 

W razie problemów z pobraniem linków do wpłaty, proszę o kontakt z organizatorką akcji, Agatą Bizuk. Wszystkie ebooki kupione przed 13 września, zostaną wysłane w dniu premiery. 

O czym jest twoja część „Odzyskani”?

Wydaje mi się, że moi czytelnicy będą mocno zaskoczeni. Do tej pory w moich powieściach było dużo wątków psychologicznych, moich bohaterowie mieli wiele życiowych zakrętów, których rozwiązania nie były łatwe.

W „Odzyskanych” mamy historię Natalki, która musi odnaleźć pewnego człowieka mieszkającego w leśniczówce, by ostrzec go przed grożącym mu niebezpieczeństwem. By tego dokonać, musi uciekać przed ścigającymi ją bandziorami. Przemierzając leśne ścieżki spotyka przystojnego Wojtka… Niestety, nie mogę powiedzieć co się dzieje dalej, ale będziecie miło zaskoczeni.

Zachęcam do sięgnięcia. Ja sama jestem bardzo ciekawa historii, które stworzyły pozostałe autorki. Dla mnie osobiście, jest to niezwykłe wydarzenie, ponieważ mogę pomóc komuś, kto ma naprawdę WALECZNE SERCE.

 


Podziel się
Oceń

Komentarze
Reklama Drukarnia Rzeszów