Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Drukarnia Rzeszów

Zgubił ponad 100 tysięcy złotych. Do sprawy włączyła się policja

Dziesiątki tysięcy złotych było w saszetce, którą ktoś zostawił w restauracji. Dzięki uczciwości znalazcy sprawą zajęła się policja. I cenna zguba wróciła do właściciela.
Zgubił ponad 100 tysięcy złotych. Do sprawy włączyła się policja
Źródło: Policja

Przy jednym ze stolików w restauracji kobieta znalazła saszetkę z pieniędzmi. Ktoś ją zostawił. Przekazała ją pracownicy restauracji, która czekała, aż właściciel wróci po zgubę. Kiedy jednak nikt się nie zgłaszał po tak cenną saszetkę, zawiadomiła policję.

Nie było w niej dokumentów

Policjanci sprawdzili zawartość saszetki. W środku była gotówka w różnych walutach. Po przeliczeniu – łączna wartość znalezionych pieniędzy wynosiła ponad 120 tysięcy złotych (30 tys. zł i ponad 20 tys. euro).

W saszetce nie było niestety dokumentów. Znajdowały się w niej paragony oraz odręczne zapiski, które jednak nie wskazywały, do kogo może należeć. Policjanci zabezpieczyli więc saszetkę z zawartością i zabrali do komendy. I tam – już całkowicie bezpieczna – oczekiwała na właściciela.

Właściciel cennej saszetki miał dużo szczęścia

Nie czekała długo. Już po kilku godzinach właściciel wrócił, najpierw do restauracji, a potem – skierowany przez jej pracowników – do Komendy Powiatowej Policji w Strzelcach Opolskich.

Funkcjonariusze wypytywali mężczyznę o szczegóły dotyczące miejsca i okoliczności jej pozostawienia, a także zawartości. Kiedy nie było już wątpliwości, że saszetka należy do niego, wróciła do rąk właściciela.

Policja dziękuje znalazczyniom i przypomina…

Wyrazy uznania należą się paniom, które znalazły saszetkę i powiadomiły policję, za wzorową postawę i uczciwość.

Warto przy tym pamiętać, że przywłaszczenie cudzej rzeczy czy pieniędzy jest karalne i może mieć poważne konsekwencje. Oddanie ich właścicielowi jest naszym obowiązkiem.

Jeśli mamy problem ze znalezieniem właściciela, rzecz lub pieniądze możemy przekazać policjantom lub do biura rzeczy znalezionych.


Podziel się
Oceń

Komentarze
Reklama Drukarnia Rzeszów