Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Drukarnia Rzeszów

Z Łańcuta i Rzeszowa do Krakowa z kryminałem pod pachą

Niedawno miał premierę kryminał „piekło-niebo”, której autor Paweł Fleszar jest mocno związany z naszym regionem, zwłaszcza z Łańcutem i Rzeszowem. Powieść szybko doczekała się prestiżowego wyróżnienia.
Z Łańcuta i Rzeszowa do Krakowa z kryminałem pod pachą

„piekło-niebo” jest dostępne na rynku od 14 czerwca. Wydał je HarperCollins Polska i w czerwcu przedstawiał jako swoją książkę miesiąca. Osią przewodnią fabuły są morderstwa dzieci, co sugeruje już poruszająca frontowa okładka. Na tylnej okładce możemy przeczytać taki opis powieści:

„Kraków, maj 2019 roku. Dzieci z trzeciej klasy podstawówki przygotowują się do pierwszej komunii, kiedy nad zalewem zostają znalezione zwłoki jednego z nich. Ślady świadczą o brutalnym zabójstwie – duszeniu i gwałcie.

Wkrótce dochodzi do kolejnych zaginięć i morderstw chłopców w innych częściach miasta. W tym czasie odbywa się też premiera filmu braci Sekielskich "Tylko nie mów nikomu" i odżywa historia Gumisia, pierwszego terrorysty III RP.

Policja musi rozstrzygnąć, czy to przypadkowy zbieg okoliczności, czy elementy perfidnej intrygi. I czy papierowa dziecięca zabawka „piekło-niebo” może stanowić klucz do rozwiązania zagadki?

Funkcjonariusze wydziału kryminalnego Komendy Wojewódzkiej mają równie dużo problemów ze śledztwem, co ze sobą. Nikomu nie można ufać i każdy może się znaleźć w kręgu podejrzanych.

Kryminał Pawła Fleszara "piekło-niebo" trzyma w napięciu do samego końca, a wiele zdarzeń, rzeczy i ludzi nie jest takich, jakimi się wydają”.

W premierowym miesiącu „piekło-niebo” uplasowało się na 66. miejscu w zestawieniu TOP 100, a w jego ramach na 14. pozycji wśród książek z gatunku „kryminał, sensacja, thriller” najpopularniejszego serwisu czytelniczego lubimyczytac.pl.

Ranking TOP 100 pokazuje trendy miesiąca - które książki były najczęściej odwiedzane w serwisie lubimyczytać.pl i miały średnią ocen powyżej 7,0. Powstaje na podstawie odwiedzin około 3 milionów osób, gromadzi wszelkie tytuły, niezależnie od gatunku i daty wydania. 

Profil książki we wspomnianym serwisie znajduje się tutaj, można na nim zapoznać się m.in. z opiniami czytelników na jej temat:

https://lubimyczytac.pl/ksiazka/5068849/pieklo-niebo

Autorem „piekła-nieba” jest Paweł Fleszar, który urodził się i wychował w Łańcucie, tam też do dzisiaj wraca do swojego domu rodzinnego. Maturę zdawał w I LO w Rzeszowie, studiował politologię i dziennikarstwo na Uniwersytecie Jagiellońskim, ale na praktyki zawodowe wrócił do Rzeszowa – odbywał je w „Nowinach” w latach 1997-99. 

Później najdłużej pracował w „Tempie” i „Przeglądzie Sportowym” oraz serwisie sportkrakowski.pl, publikował również w „Gazecie Krakowskiej” oraz w magazynach: "Champion. Sport and more", "futbol.pl", "Super Volley".

W 2019 roku ukazała się jego debiutancka powieść „Powódź”. W tymże roku został jednym ze zwycięzców konkursu „Kryminał na 100-lecie AGH”, a jego opowiadanie „Dodatkowy rzut osobisty” znalazło się w wydanej przez uczelnię antologii „Archiwum Groźnych Historii”.

Na 25 października bieżącego roku wydawnictwo HarperCollins przygotowuje premierę kolejnego kryminału Fleszara, „Smog”, w którym wystąpią niektórzy bohaterowie „piekła-nieba”.

Autor zwierza się, że niedawno skończył pisać powieść historyczną, sensacyjno-przygodową, która w znacznej mierze dzieje się w naszym regionie!

- Akcja rozgrywa się na przestrzeni ponad pięciuset lat, od czternastego wieku, a najważniejszą jej areną jest Łańcut – opowiada Paweł Fleszar. - W książce występują autentyczne postaci historyczne stykając się z wymyślonymi bohaterami, a wymyśleni bohaterowie uczestniczą w prawdziwych wydarzeniach z przeszłości. Główne role odgrywa trzech szesnastoletnich chłopców i dziewczyna, ich rówieśniczka, jest tu też pewien element nadprzyrodzony. Szukam dla niej wydawcy, kilku z nich zgłosiło wstępne zainteresowanie.


Podziel się
Oceń

Komentarze
Reklama Drukarnia Rzeszów