Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Drukarnia Rzeszów

Walentynkowy tydzień Zdrowia w Podkarpackim NFZ

Zdjęcie podglądowe
heart-gdec1e152e_1920

Autor: fot. pixabay

Podkarpacki oddział NFZ zaprasza na walentynkowy tydzień zdrowia. Będą zachęcać do zadbania o serce własne i swoich bliskich.

- W Walentynki chcemy kochanej nam osobie sprawić odrobinę przyjemności i pokazać jej, jak wiele dla nas znaczy. Dobrze wiemy jednocześnie, że zdrowie jest jednym z najcenniejszych skarbów. Podarować go nie możemy, ale możemy o nie zadbać! Wspólnie z naszymi Gośćmi będziemy zachęcać naszych Klientów do zadbania o serce własne i swoich bliskich. Zapewniamy pakiet bezpłatnych wykładów, pomiarów i badań - zachęca Rafała Śliż, rzecznik podkarpackiego oddziału NFZ. Plan na walentynki w podkarpackim NFZ


Na wydarzenie zostały zaproszone:  • Pani dr inż. Natalia Żurek, dietetyczka z Instytutu Technologii Żywności i Żywienia Uniwersytetu Rzeszowskiego

  • Pani mgr Monika Rzepa, specjalistka protetyki słuchu

  • Pani dr n. med. Witolda Mazur, kardiolog i kardiochirurg


Plan wygląda następująco:  • 14 lutego w godzinach od 8:30 do 10:00 każdy będzie miał okazję wysłuchania wykładu Pani dietetyczki na temat zdrowej diety, która wraz z aktywnością fizyczną jest niezwykle ważna dla utrzymania serca w dobrej kondycji. Po wykładzie będzie możliwość zadawania pytań.

  • 14 lutego w godzinach od 12:00 do 13:00 podczas swojego wykładu, Pan doktor wskaże właściwe sposoby zapobiegania chorobom serca. Będzie również przekonywał, że prawidłowo funkcjonujący układ krążenia człowieka jest warunkiem sprawnego działania wszystkich pozostałych narządów. Pan doktor odpowie również na najczęstsze pytania, z którymi zgłaszali się do nas nasi Klienci.

  • 16 lutego w godzinach od 12:00 do 14:00 każda zgłaszająca się osoba będzie miała możliwość skorzystania z bezpłatnego badania słuchu. Test słuchu, zostanie przeprowadzony za pomocą urządzenia zwanego – audiometrem. Badanie jest bezbolesne i trwa kilka minut. Poprzedzone otoskopią ucha, polega na wyznaczeniu progu słyszalności. Pozwala określić rodzaj niedosłuchu i głębokość jego upośledzenia.


Oba wykłady 14 lutego będą odbywać się w siedzibie w Rzeszowie przy ul. Zamkowej 8 na sali mogącej pomieścić kilkadziesiąt osób. Pracownicy wskażą odpowiednią salę na pierwszym piętrze (schody lub winda).


Badania 16 lutego będą odbywać się na Sali Obsługi Klienta, również w Rzeszowie przy ul. Zamkowej 8 (parter).


Przez oba dnie w godzinach 8:00 do 16:00 będzie można skorzystać z bezpłatnych pomiarów w Kiosku Profilaktycznym (parter).


 

 

 

Podziel się
Oceń

Komentarze
Reklama Drukarnia Rzeszów