Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Drukarnia Rzeszów

Nowe ambulanse dla pogotowia ratunkowego w Rzeszowie

Nowe ambulanse dla pogotowia ratunkowego w Rzeszowie
328137387_712690050391947_5680763218658011724_n

Autor: fot. Podkarpacki Urząd Wojewódzki

Do Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Rzeszowie trafią nowe ambulanse wraz wyposażeniem medycznym oraz agregaty prądotwórcze

Wojewoda podkarpacki Ewa Leniart podkreśliła, że z budżetu państwa przeznaczono 900 tys. zł na dofinansowanie zakupów inwestycyjnych związanych z działalnością zespołów ratownictwa medycznego na terenie województwa podkarpackiego.

W ramach tych środków przekazano kwotę 600 tys. zł dla Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Rzeszowie oraz dla Samodzielnego Publicznego Pogotowia Ratunkowego w Krośnie z przeznaczeniem na zakup 2 ambulansów, wyposażenia medycznego i agregatów prądotwórczych.

- Dbałość o bezpieczeństwo mieszkańców naszego regionu wymaga nieustannych nakładów na funkcjonujący w naszym województwie system ratownictwa medycznego. W zeszłym roku w podkarpackim rejonie operacyjnym zespoły ratownictwa medycznego zrealizowały ok. 149 tys. wyjazdów, przewożąc do szpitali ok. 91 tys. pacjentów. Doposażenie funkcjonujących zespołów jest niezwykle istotne. W  ubiegłym roku, z Funduszu Przeciwdziałania Covid-19, ponad 7 mln zł zostało przeznaczone na wydatki inwestycyjne, w tym m.in. na zakup nowych ambulansów - powiedziała wojewoda.

Ponadto we wszystkich ambulansach zostanie wymieniony sprzęt teleinformatyczny, w tym tablety. Modernizacja wyposażenia ambulansów w tym zakresie rozpocznie się już w tym tygodniu, a jest konieczna w celu zachowania stabilnej pracy i łączności pomiędzy dyspozytornią medyczną a zespołami ratownictwa medycznego.

 
Powiązane galerie zdjęć:

Podziel się
Oceń

Komentarze
Reklama Drukarnia Rzeszów