Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Rzeszów kupi kolejne autobusy elektryczne. Oferta wybrana

Rzeszów kupi kolejne autobusy elektryczne. Oferta wybrana
327697838_857405105559758_525733132498030237_n
Autor: fot. archiwum UM Rzeszowa
Miejska komunikacji stanie się jeszcze bardziej ekologiczna. Na ulice Rzeszowa wyjedzie kolejnych sześć elektrycznych autobusów wyprodukowanych przez firmę Solaris. 
Pierwotnie w ramach tego zadania kupione miały zostać autobusy zasilane gazem CNG. Jednak w związku z wysokimi kosztami eksploatacji tego typu pojazdów zapadłą decyzja z zmianie i zakupie autobusów elektrycznych, których eksploatacja jest obecnie tańsza od „gazowców”.

 

Nowe pojazdy będą niskopodłogowe, każdy będzie mógł pomieścić min. 50 osób, z czego min. 20 na miejscach siedzących. Autobusy będą wyposażone m.in. w klimatyzację, system informacji pasażerskiej z tablicami LED/LCD, monitoring, system zliczania pasażerów, biletomaty. Zakupionych będzie także sześć ładowarek stacjonarnych.

 

Do przetargu zgłosiły się dwie firmy. Wybrana została oferta firmy Solaris, z którą niebawem podpisana będzie umowa. Koszt zakupu sześciu elektrycznych autobusów to 20,661 mln zł. Pojazdy dotrą do Rzeszowa w ciągu 26 tygodni od daty podpisania umowy.

 

Podziel się
Oceń

Komentarze
Reklama Drukarnia Rzeszów