Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Powiat Rzeszowski

Wyjaśnienia Urzędu Miasta Rzeszowa ws. Zielonego Osiedla Grabskiego

Wyjaśnienia Urzędu Miasta Rzeszowa ws. Zielonego Osiedla Grabskiego
FB_IMG_1673602746452

Ostatnio głośno na temat wyroku, który wydał Naczelny Sąd Administracyjny w sprawie Wooden House. Jak okazało się sąd administracyjny uchylił decyzję m.in o pozwoleniu na budowę. W tej sprawie poprosiliśmy o wyjaśnienia do tej sytuacji Urząd Miasta Rzeszowa. Konkretnie zapytaliśmy jak wyglądał proces administracyjny w przypadku Wooden House. Poniżej odpowiedź:
 

Warunki zabudowy dla tej inwestycji zostały wydane w sierpniu 2018 roku. Jeśli chodzi o pozwolenie na budowę to procedura jego wydawania była długotrwała, ze względu na jej zawieszenie. Procedura została bowiem zawieszona na wniosek Urzędu Miasta Rzeszowa, gdy sprawa dotycząca warunków zabudowy dla tej inwestycji trafiła do Naczelnego Sądu Administracyjnego. Od decyzji Urzędu Miasta Rzeszowa o zawieszeniu odwołał się inwestor przyszłego budynku przy ul. Grabskiego. Tę sprawę rozstrzygał wojewoda podkarpacki. Decyzją służb wojewody zawieszenie zostało uchylone. Dlatego też decyzja o pozwoleniu na budowę została wydana. Stało się to we wrześniu 2020 roku.


- wyjaśnił Artur Gernand, z biura prasowego Urzędu Miasta Rzeszowa

Do czwartku 12 stycznia 2023 roku (wtedy otrzymaliśmy odpowiedź), wyrok wraz z uzasadnieniem nie wpłyną do UM Rzeszowa. Gdy dokumenty trafią do urzędu zostaną wnikliwie przeanalizowane pod kątem dalszych kroków, które będą podejmowane w tej sprawie.


Podziel się
Oceń

Komentarze