Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Trwa budowa hali sportowej przy I LO w Rzeszowie

Trwa budowa hali sportowej przy I LO w Rzeszowie
GB230102KPhs-03
Autor: fot. Grzegorz Bukała, UM Rzeszowa
Przy I LO w Rzeszowie wykonywane są właśnie podziemia nowej hali sportowej. Koszt budowy inwestycji ma wynosić prawie 12 mln złotych.

Hala rośnie w miejscu starego budynku, który jesienią ubiegłego roku został wyburzony. Jego modernizacja okazała się nieopłacalna ze względu na zły stan techniczny. Nowa hala ma mieć dwie kondygnacje. 

Główna część powstanie na parterze, gdzie zaprojektowano przede wszystkim boisko wielofunkcyjne, na którym będzie można grać w koszykówkę, siatkówkę, piłkę ręczną i badmintona.

Obok boiska powstanie widownia na około 230 miejsc. Na tym samym poziomie powstaną jeszcze pokój nauczycieli wychowania fizycznego, gabinet higienistki oraz sale zajęć indywidualnych.  

Pozostałe pomieszczenia zostaną wybudowane na poziomie minus jeden, który jest właśnie wykonywany. Po przełożeniu podziemnych sieci, które kolidowały z nowym budynkiem, wykonawca buduje ściany i szykuje zbrojenie pod strop piwnicy. Jednocześnie zabezpieczono drzewo, pomnik przyrody, które rośnie obok budowanej hali.

Część podziemną zajmą szatnie, siłownia, sanitariaty, sala treningowa i pomieszczenie do przechowywania rowerów. Nowa hala sportowa zostanie połączona z zabytkowym budynkiem I Liceum Ogólnokształcącego.

Dodatkowa klatka schodowa pozwoli na wykonanie łącznika także na poziomie pierwszego piętra szkoły.

Prace na budowie postępują zgodnie z harmonogramem. W następnej kolejności zakładają budowę ścian i słupów podtrzymujących dach głównej hali. Budynek ma być zadaszony latem tego roku. Ukończenie budowy planowane jest tak, aby z obiektu uczniowie mogli korzystać w roku szkolnym 2024/2025.
Powiązane galerie zdjęć:

Podziel się
Oceń

Komentarze
Reklama Drukarnia Rzeszów