Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 10 czerwca 2023 03:01
Reklama

Klub Biegacza na Politechnice Rzeszowskiej

Klub Biegacza na Politechnice Rzeszowskiej
LDVQNIxwIeQdlSEVqWFM,dsc_9338
Na Politechnice Rzeszowskiej powstał Klub Biegacza. Rozpoczęcie działalności klubu to marzec 2022, gdy biegacze spotykają się z rektorem Piotrem Koszelnikiem, który przekazuje im koszulki przygotowane przez Biuro Promocji Politechniki Rzeszowskiej. Dzięki temu pracownicy uczelni widoczni są podczas biegów. 

Pierwsza duża impreza, w której brał udział Klub Biegacza Politechniki Rzeszowskiej to XV edycja Półmaratonu Rzeszowskiego. W biegu wzięło udział siedmiu biegaczy. Dużym zainteresowaniem cieszył się Bieg o Puchar Rektora Politechniki Rzeszowskiej. Udział w tym wydarzeniu wzięło 10 członków Klubu. Najlepsza okazała się Beata Motyka, a wśród panów Maciej Motyka. Klub wziął też udział w Biegu Niepodległości w Rzeszowie. 

Największą frekwencją cieszył się Bieg o Puchar Rektora Politechniki Rzeszowskiej, w którym wystartowało 10 członków Klubu. Wśród pań zwyciężyła Beata Motyka, a w wśród panów Maciej Motyka przed Grzegorzem Drupką i Kamilem Gancarczykiem. Siedmioosobowa reprezentacja klubu pobiegła w listopadowym Biegu Niepodległości w Rzeszowie.

Jak podkreślają twórcy Klubu Biegacza może do nich dołączyć każdy pracownik Politechniki Rzeszowskiej. Wystarczy sportowy strój, chęci i pozytywne nastawienie. Wspólne bieganie to też wymiana doświadczeń. Wspólne bieganie to wzajemna motywacja i pokonywanie swoich barier. 

Wspomnieć należy sukcesy, które odnieśli pracownicy Politechniki Rzeszowskiej z Klubu Biegacza to m.in 1. i 2. miejsce w kategorii wiekowej Roberta Jakubowskiego i Macieja Motyki w Biegu Kolorowej Skarpetki na dystansie 10 km. Kolejny sukces to start drużyny w sztafecie maratońskiej podczas Maratonu Rzeszowskiego. Ciekawym wyzwaniem był bieg Katarzyny Leckiej- Szlachty, która wzięła udział w biegu pod ziemią, w kopani soli w Bochni na dystansie 10 km.

Oceń

Komentarze
Reklama