Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Drukarnia Rzeszów

Wielkie promocje z okazji Black Friday

Wielkie promocje z okazji Black Friday
shopping-g2cc496837_1920
Tegoroczny Black Friday wypada już jutro, 25 listopada 2022 r. W polskich sklepach z tej okazji szykują się wielkie promocje. Kilka dni później, 28 listopada, czeka na nas Cyber Monday 2022.

Black Friday czyli Czarny Piątek to dzień największych wyprzedaży w roku. Odbywają się one przede wszystkim w Stanach Zjednoczonych (a oprócz tego też np. w Kanadzie, Wielkiej Brytanii czy Australii) cyklicznie co roku. Przypadają na ogół w ostatni piątek listopada, następnego dnia po słynnym amerykańskim Święcie Dziękczynienia. Wyprzedaże z okazji Black Friday uznawane są za bezsprzecznie największe wyprzedaże pojawiające się w sklepach czyli największe obniżki cen.

W Polsce ten dzień, choć nie jest jeszcze tak popularny jak chociażby w krajach Ameryki Północnej, z każdym rokiem staje coraz bardziej znany. Wśród polskich konsumentów określany jest jako Black Friday Polska, ale i również po prostu jako Czarny Piątek. Co ciekawe, część wyprzedaży trwa cały tydzień (i stąd określenie Black Week), a część przez weekend (pod nazwą Black Weekend). Odbywają się one dokładnie w tym samym czasie co amerykański pierwowzór i z roku na rok przyciągają coraz większą liczbę uczestników – zarówno ze strony sklepów, jak i kupujących. Z roku na rok oferty stają się coraz szersze, ciekawsze i mają coraz to niższe ceny. Wyprzedaże w tzw. Czarny Piątek obejmują nie tylko sklepy stacjonarne, ale także internetowe. W akcji biorą udział wielkie sklepy wielobranżowe, jak i też te małe, specjalistyczne.

Black Friday zasadniczo trwa jeden dzień. W przypadku sklepów stacjonarnych oferowane w promocyjnych cenach towary są dostępne w godzinach otwarcia sklepu. Sklepy internetowe z kolei udostępniają ofertę zazwyczaj już od północy z czwartku na piątek do północy z piątku na sobotę. Coraz częściej jednak oferta jest przedłużana dodatkowo na sobotę i niedzielę czyli na cały weekend. Stąd też można wtedy mówić nie tylko o Black Friday, ale wręcz o Black Weekend. Ci którzy nie zdążyli kupić wszystkich potrzebnych artykułów w Czarny Piątek mają szansę na dokonanie pozostałych zakupów jeszcze w poniedziałek (Cyber Monday). Niewątpliwie jest to bowiem dzień, w którym pojawi się przede wszystkim sporo zupełnie nowych ofert.

W okresie 21-27 listopada największa internetowa platforma e-handlu Allegro.pl oferuje zniżki do -60%. Także serwis TaniaKsiazka.pl wprowadził 80% zniżki na swój asortyment. Rabaty przygotował także m.in. FlixBus, Deichmann, Decathlon, Swarovski, Zalando Lounge, CCC, 4Home oraz ABRA Meble. Wśród wielu sklepów biorących udział w promocji możemy znaleźć te, które oferują m.in. produkty takie jak kosmetyki, odzież, obuwie, elektronika, sprzęt AGD i RTV, aparaty fotograficzne, kamery wideo, komputery i akcesoria, gry komputerowe czy książki. Te wszystkie produkty to oczywiście tylko część asortymentu, który pojawi się w ofercie promocyjnej. Lista sklepów, które biorą udział w Black Friday dostępna jest na stronie internetowej akcji.

Podziel się
Oceń

Komentarze
Reklama Drukarnia Rzeszów