Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Kolejny ważny krok w stronę budowy aquaparku w Rzeszowie

Kolejny ważny krok w stronę budowy aquaparku w Rzeszowie
1

Autor: fot. Grzegorz Bukała, UM Rzeszowa

Ruszyła procedura wyboru firmy, która opracuje projekt rzeszowskiego aquaparku. Obiekt powstanie na  osiedlu Staromieście i będzie składał się z części krytej, z basenów zewnętrznych a także z dużego saunarium.

- Dziś rozpoczynamy kolejny etap działań, przybliżających nas do realizacji chyba najbardziej oczekiwanej przez mieszkańców inwestycji – budowy rzeszowskiego aquaparku. Konsekwentnie, krok po kroku, zmierzamy do celu. W pierwszej kolejności wyznaczyliśmy najlepszą lokalizację dla takiej inwestycji – tereny na os. Staromieście, następnie przeprowadziliśmy scalanie gruntów. Przystąpiliśmy także do zmiany studium, która umożliwi na Staromieściu powstanie parku wodnego - mówi Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.

Rzeszów zdecydował się na wybór projektanta w drodze dialogu konkurencyjnego.

- Dzięki takiej formule mamy możliwość rozmów z potencjalnymi oferentami, poznania ich pomysłów, skorzystania z ich doświadczenia. Do dialogu mogą stanąć firmy nie tylko z Polski ale także z całej Europy. Wybierzemy trzy najlepsze z którymi będziemy rozmawiać o ich pomysłach na tę inwestycję, analizować propozycje. Zależy nam na tym, aby w Rzeszowie powstał obiekty nie tylko atrakcyjny, ale także np. energooszczędny, wykorzystujący najnowsze zdobycze techniki oraz dochodowy - mówi wiceprezydent Urbanik.

Pod budowę aquaparku Rzeszów ma przygotowane działki o powierzchni ok. 6 hektarów, znajdujące się pomiędzy ulicami Warszawską i Welca.

- To w zupełności wystarczy do realizacji naszych obecnych zamierzeń, czyli do budowy krytego parku wodnego wraz z zewnętrznymi basenami oraz saunarium. Ale prowadzimy działania zmierzające do powiększenia tego terenu, ponieważ chcielibyśmy w przyszłości rozszerzać funkcję tego kompleksu rekreacyjnego dodając do niego np. kryte lodowisko - mówi Konrad Fijołek.

 

 

 

Podziel się
Oceń

Komentarze