Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Powiat Rzeszowski

Korona Konfederacji ws. ustawy o ochronie chrześcijan: Solidarna Polska wcale nie broni chrześcijan

Korona Konfederacji ws. ustawy o ochronie chrześcijan: Solidarna Polska wcale nie broni chrześcijan
IMG_20221010_201824

Nie tego raczej spodziewali się przedstawiciele Solidarnej Polski po swoich kolegach z Konfederacji. Na wczorajszej konferencji prasowej przedstawiciele Konfederacji Korony Polskiej nie kryli oburzenia;

"Solidarna Polska przedstawia się jako obrońcy Kościoła i katolików. Tym czasem w okręgu ministra Marcina Warchoła, urzędnicy i przedstawiciele lokalnych władz prześladują księży i wiernych"- napisał Korona Rzeszów na swoim profilu Facebook.

Udział w konferencji prasowej wzięli: poseł Grzegorz Braun, Jacek Ćwięka przewodniczący Konfederacji Korony Rzeszów i Piotr Heszen z komitetu politycznego Korony Konfederacji Polskiej. Przedstawiciele Konfederacji chcieli opowiedzieć na temat tego jak Solidarna Polska faktycznie podchodzi do tematu prześladowania księży na Podkarpaciu, zwłaszcza w kontekście obostrzeń sanitarnych. 

"Pan minister Ziobro i pan minister Warchoł chwalą się, że stają w obronie Kościoła i katolików. Fakty temu przeczą. Ja podam kilka przykładów prześladowania Kościoła przez obecne władze na terenie Podkarpacia. Jeszcze ciągną się sprawy prześladowania księży z czasów tzw. pandemii. Jest przykład księdza z pod Mielca na którego została nałożona kara przez Państwowego Inspektora Sanitarnego w Mielcu, tylko za to, że odprawił Mszę świętą. Urząd twierdził, że ksiądz był wtedy na kwarantannie. Ksiądz nie wiedział, że miał być na kwarantannie ponieważ nikt go o tym nie poinformował"- przedstawił przykład Jacek Ćwięka. 

Zaznaczył przy tym, że Powiatowy Inspektorat wciąż nęka księdza, pomimo faktu, że Wojewódzki Inspektorat Sanitarny uchylił te kary. "Pan inspektor powiatowy Grzegorz Burek ewidentnie walczy z księżmi"- podsumował Jacek Ćwięka. 

W trakcie konferencji prasowej poinformowano, że stowarzyszenie Europa-Tradycja wielokrotnie apelowało do parlamentarzystów i rządzących do tego aby przyjrzeli się sprawom prześladowania księży i katolików. Grzegorz Braun jak mówi Ćwięka postanowił się włączyć. Wysłał on pismo do wszystkich posłów z Podkarpacia. 

"Dziękuje stowarzyszeniu, że zostaje czujne i wyczulone na prześladowanie katolików. O ironio! W mateczniku katolicyzmu: na Podkarpaciu. O ironio! Za rządów łżePrawicy. Przyjmuje to wyzywanie. Nie pierwsze i nie ostatnie. Kieruje pismo do posłów z Podkarpacia. Przytaczam przykłady, które są mi znane z autopsji, bo towarzyszyłem księżom ciąganym przez sądy"- powiedział Grzegorz Braun. 

Zaznaczył, że organy rządowe nie traktują sprawiedliwie księży np. przez Urząd Marszałkowski. Braun zauważył, że łamany jest konkordat, ale też podstawowe prawa konstytucyjne obywateli. Braun wezwał marszałka i wojewodę aby skończyć z tym bezprawiem, zaznaczając, że nie chodzi o specjalnie uprzywilejowanie księży.  

"Czekam na odpowiedzi od kolegów posłów. Zwłaszcza od tych, którzy pełnią stanowiska ministerialne, którzy odpowiadają za stan prawa i sprawiedliwości na terytorium Polski"- zakończył poseł Grzegorz Braun


Podziel się
Oceń

Komentarze
Maks 11.12.2022 22:45
Jacek Ćwięka o żadnym prześladowaniu nie powinien się wypowiadać,sam prześladował moją matkę po tym jak dowiedziała się że jest z niego kawał sku..wysyna i krętacza, po czym skończyła tę nikomu niepotrzebną znajomość, sam był klerykiem, człowiekiem który powinien mieć trochę opanowania i pokory , a postępował z kobietami jak z rzeczami które nic nie czują, traktował jak śmieci , nachodził, ubliżał i groził.Tacy ludzie powinni się trzymać z daleka od innych a już z pewnością od polityki.