Poważny wypadek w Błędowej Tyczyńskiej: Cztery osoby ranne, droga całkowicie zablokowana
Do groźnego zdarzenia drogowego doszło dzisiaj przed południem w miejscowości Błędowa Tyczyńska. W wyniku czołowego zderzenia dwóch samochodów osobowych rany odniosły cztery osoby. Na miejscu pracują służby ratunkowe oraz policjanci z rzeszowskiej komendy, którzy wyjaśniają dokładne przyczyny wypadku.
Czołowe zderzenie na łuku drogi
Zgłoszenie o wypadku wpłynęło do dyżurnego rzeszowskiej komendy po godzinie 10:30. Na miejsce natychmiast wysłano patrole z lokalnego komisariatu oraz ekipę wypadkową rzeszowskiej drogówki.
Z wstępnych ustaleń pracujących na miejscu funkcjonariuszy wynika, że 85-letni kierujący Toyotą jechał w kierunku miejscowości Zabratówka. Na łuku drogi, z niewyjaśnionych dotąd przyczyn, stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na przeciwległy pas ruchu i doprowadził do zderzenia z jadącym prawidłowo z naprzeciwka Citroenem Berlingo.
Choć pierwsze doniesienia mówiły o trzech poszkodowanych, ostateczny bilans służb medycznych wskazuje na cztery osoby ranne. Pomocy medycznej wymagał 52-letni kierowca Citroena oraz trzej pasażerowie, którzy podróżowali razem z nim. Policjanci zbadali stan trzeźwości uczestników wypadku i potwierdzili, że obaj kierowcy byli trzeźwi.
Całkowita blokada trasy i objazdy
Kierowcy poruszający się w tej okolicy muszą liczyć się z bardzo dużymi utrudnieniami. Ruch w miejscu wypadku został całkowicie wstrzymany, ponieważ rozbite pojazdy oraz pracujące na miejscu służby blokują przejazd.
Obecnie policjanci zabezpieczają ślady, które pozwolą precyzyjnie odtworzyć przebieg zdarzenia, i kierują nadjeżdżające samochody na zorganizowane objazdy. Utrudnienia mogą potrwać jeszcze przez pewien czas.

Napisz komentarz
Komentarze