Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
RZESZÓW INFO
Reklama
WSPIERAJ NIEZALEŻNE MEDIA

Narkotykowy szlak z Czech rozbity. Są aresztowania!

Podziel się
Oceń

Funkcjonariusze z Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie przeprowadzili skuteczną akcję wymierzoną w przestępczość narkotykową, zabezpieczając ponad 20 kilogramów środków odurzających i substancji psychotropowych. W sprawie zatrzymano czterech mężczyzn, a śledztwo ma charakter międzynarodowy i wciąż się rozwija.
Narkotykowy szlak z Czech rozbity. Są aresztowania!

Źródło: KWP Rzeszów

Postępowanie prowadzone jest pod nadzorem tarnobrzeskiej prokuratury, która koordynuje działania związane z nielegalnym procederem. Śledczy ustalili, że grupa zajmowała się wewnątrzwspólnotowym przemytem narkotyków z terenu Republiki Czeskiej do Polski, a następnie ich dystrybucją na krajowym rynku.

Do zatrzymań doszło 16 marca 2026 roku. Policjanci ujęli dwóch podejrzanych na terenie województwa małopolskiego oraz dwóch kolejnych w województwie podkarpackim. Decyzją sądu trzech z nich trafiło do tymczasowego aresztu na okres trzech miesięcy. Wobec czwartego zastosowano środki wolnościowe, w tym dozór policyjny oraz zakaz opuszczania kraju.

Równolegle działania prowadzono także za granicą. Tego samego dnia czeskie służby, działając w ramach międzynarodowej współpracy, zabezpieczyły w magazynie na swoim terytorium ponad 8,8 kilograma marihuany oraz substancje chemiczne i sprzęt służący do prowadzenia nielegalnej działalności.

Łącznie w toku śledztwa przejęto już ponad 20 kilogramów narkotyków, które – według ustaleń śledczych – miały trafić na polski rynek.

Zatrzymanym grożą surowe konsekwencje. Za wewnątrzwspólnotowe nabycie znacznych ilości narkotyków mogą zostać skazani nawet na 20 lat więzienia, natomiast za wprowadzanie ich do obrotu – do 12 lat pozbawienia wolności.

Śledczy podkreślają, że sprawa jest rozwojowa i nie wykluczają kolejnych zatrzymań.


Napisz komentarz

Komentarze

Reklama