Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
czwartek, 5 lutego 2026 02:07
RZESZÓW INFO
Reklama

Rosyjski atak na Ukrainę. Zamknięte było lotnisko w Rzeszowie [AKTUALIZACJA]

Podziel się
Oceń

Polska Agencja Żeglugi Powietrznej (PAŻP) podjęła decyzję o zawieszeniu operacji lotniczych w dwóch ważnych portach lotniczych we wschodniej części kraju. Ograniczenia objęły lotniska w Rzeszowie oraz Lublinie. Ma to związek z rosyjskim atakiem na Ukrainę.
Rosyjski atak na Ukrainę. Zamknięte było lotnisko w Rzeszowie [AKTUALIZACJA]

Źródło: archiwum

AKTUALIZACJA godz. 8:00

PAŻP przekazała, że oba lotniska funkcjonują już bez zakłóceń.


Z oficjalnego komunikatu wynika, że wstrzymanie cywilnego ruchu lotniczego jest bezpośrednio związane z aktualnymi potrzebami obronnymi. Decyzja zapadła w celu zapewnienia pełnej swobody działania lotnictwu wojskowemu. Agencja nie podała szczegółowych informacji na temat charakteru prowadzonych działań militarnych, podkreślając jedynie konieczność zabezpieczenia przestrzeni dla sił zbrojnych.

Informacja o blokadzie operacji lotniczych została przekazana opinii publicznej za pośrednictwem serwisu X (dawniej Twitter). PAŻP, jako podmiot odpowiedzialny za bezpieczny ruch statków powietrznych w polskiej przestrzeni, monitoruje sytuację i koordynuje działania z odpowiednimi służbami.

Jak przekazuje Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych prewencyjnie poderwano myśliwce. 


Napisz komentarz

Komentarze