Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
środa, 26 listopada 2025 16:21
RZESZÓW INFO
Reklama

Technologie Rolnictwa 4.0 i współpraca nauki z praktyką. Ogólnopolska konferencja na Podkarpaciu

Podziel się
Oceń

1 grudnia 2025 roku w Zespole Szkół Rolniczych w Brzostku odbędzie się konferencja „AgroPrzyszłość – rozwój i innowacje w edukacji rolniczej”. Wydarzenie organizowane jest przez Podkarpacki Oddział Regionalny Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa we współpracy z Zespołem Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Brzostku oraz Wydziałem Technologiczno-Przyrodniczym Uniwersytetu Rzeszowskiego.
Technologie Rolnictwa 4.0 i współpraca nauki z praktyką. Ogólnopolska konferencja na Podkarpaciu

Źródło: Materiały prasowe

Głównym celem wydarzenia jest omówienie kierunków rozwoju współczesnej produkcji rolnej, ze szczególnym uwzględnieniem technologii Rolnictwa 4.0 – obejmujących m.in. cyfryzację, automatyzację i zastosowanie nowoczesnych narzędzi informatycznych w gospodarstwach rolnych. 

Organizatorzy podkreślają, że konferencja ma również służyć zacieśnieniu współpracy między instytucjami publicznymi, środowiskiem edukacyjnym oraz ośrodkami naukowymi, aby efektywnie przygotowywać młode pokolenie do pracy w rolnictwie przyszłości.

Podczas wydarzenia zostaną zaprezentowane działania ARiMR w obszarze modernizacji rolnictwa, w tym aktualne nabory, realizacja programu zaliczek oraz wsparcie inwestycyjne dla gospodarstw. 

Podkarpacki oddział od lat należy do krajowej czołówki pod względem sprawności wdrażania programów i dystrybucji środków na rozwój sektora agro. Ważnym momentem spotkania będzie również wręczenie czeków dla szkół rolniczych z województwa podkarpackiego. Środki te pozwolą na doposażenie pracowni dydaktycznych oraz zakup specjalistycznego sprzętu rolniczego, co bezpośrednio wpłynie na podniesienie jakości kształcenia praktycznego i umożliwi uczniom zdobywanie umiejętności niezbędnych na współczesnym rynku pracy.

W konferencji udział wezmą dyrektorzy, nauczyciele i uczniowie szkół rolniczych, przedstawiciele Uniwersytetu Rzeszowskiego i ARiMR oraz zaproszeni goście – w tym parlamentarzyści oraz przedstawiciele mediów. Program wydarzenia obejmuje wystąpienia ekspertów, prezentacje dorobku ZSCKR w Brzostku oraz część dedykowaną mediom. 

Uczestnicy będą mogli również odwiedzić stoiska informacyjne prezentujące działalność szkoły, ARiMR i Uniwersytetu Rzeszowskiego.

Honorowy patronat nad konferencją objął Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.


Napisz komentarz

Komentarze

Reklama Drukarnia Rzeszów