Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
RZESZÓW INFO
Reklama
WSPIERAJ NIEZALEŻNE MEDIA

Nietrzeźwy ojciec opiekował się dzieckiem nad wodą

Podziel się
Oceń

Stalowowolscy policjanci interweniowali wobec 42-letniego mieszkańca gminy Zaklików, który przebywał ze swoim 3-letnim synem nad zalewem w miejscowości Zaklików. Mężczyzna był pijany, miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Apelujemy o zachowanie rozwagi, szczególnie podczas wypoczynku nad wodą.
Nietrzeźwy ojciec opiekował się dzieckiem nad wodą

Źródło: Podkarpacka Policja

Trwają wakacje, a sprzyjająca pogoda i wysokie temperatury zachęcają do spędzania wolnego czasu nad wodą. Korzystając z wypoczynku pamiętajmy o zachowaniu rozwagi i stosowaniu się do podstawowych zasad bezpiecznego wypoczynku. Przecenienie własnych umiejętności, alkohol, a także niedostateczna opieka nad dziećmi mogą być tragiczne w skutkach.

Przykładem nieodpowiedzialnego zachowania może być interwencja, która miała miejsce w ubiegłą środę, nad zalewem w miejscowości Zaklików.

Przed godz. 21, dyżurny stalowowolskiej jednostki otrzymał zgłoszenie o przebywającym nad zalewem w Zaklikowie nietrzeźwym mężczyźnie, który opiekuje się małym dzieckiem.

Policjanci potwierdzili zgłoszenie. W pobliżu zalewu zastali 42-letniego mieszkańca gminy Zaklików, z którym przebywał jego 3-letni syn. Od mężczyzny wyczuwalny był alkohol. Przeprowadzone badanie wykazało, że miał w organizmie ponad 2 promile. Został zatrzymany, a następnie osadzony w policyjnym areszcie. Dziecko zostało przekazane matce, która przyjechała na miejsce.

42-latek usłyszał już zarzut narażenia dziecka na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia, do którego popełnienia się przyznał. Ten czyn zagrożony jest karą pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

Policja apeluje o zachowanie rozwagi podczas letniego wypoczynku. Pamiętajmy, że alkohol osłabia naszą koncentrację, siłę i umiejętności. Wystarczy chwila nieuwagi, a może dojść do tragedii.


Napisz komentarz

Komentarze

Reklama