Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

W Rzeszowie uczą się angielskiego z Amerykanami z Buffalo. Ruszyła 31. edycja kursu Pomost International! [FOTO]

Dwa tygodnie intensywnej nauki języka angielskiego czeka uczestników tegorocznej edycji kursu Pomost International. W Rzeszowie to już tradycja -jest to 31. edycja tego wydarzenia. W kursie bierze udział około 130 osób, młodzieży i dorosłych. Angielskiego uczestnicy nauczą się dzięki rozmowom z 11 native speakerami z Buffalo w USA.
W Rzeszowie uczą się angielskiego z Amerykanami z Buffalo. Ruszyła 31. edycja kursu Pomost International! [FOTO]

Autor: Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa

- Rzeszów, dynamicznie rozwijające się miasto, stanowi doskonałe miejsce do naszego kursu. Wierzę, że jego atmosfera będzie dla nas inspiracją do twórczego myślenia. Zachęcam Was do aktywnego uczestnictwa i pełnego zaangażowania. Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji tego kursu. Życzę Wam owocnej nauki i satysfakcji z uczestnictwa w Pomost International - przywitał uczestników kursu Marcin Deręgowski, wiceprezydent Rzeszowa. 

Tegoroczny Pomost International rozpoczął się w poniedziałek, 8 lipca i potrwa do 20 lipca. Zajęcia będą organizowane w Zespole Szkół Gospodarczych w Rzeszowie, przy ul. Spytka Ligęzy 12. W „Pomoście” uczestniczą dwie grupy: młodzież na zajęciach dziennych oraz dorośli, na zajęciach wieczornych. Łącznie to około 130 osób, które pod okiem 11 nauczycieli z Buffalo, miasta partnerskiego Rzeszowa w Stanach Zjednoczonych, będą szkolić swoje językowe umiejętności.

 

Kurs języka, a potem amerykański piknik

- Przygotowywaliśmy się, odkąd tylko Pomost zakończył się w 2023 roku, aż do teraz, gdy już rozpoczynamy i jesteśmy gotowi. Nie możemy doczekać się poznania wielu nowych uczniów, wielu nowych dorosłych oraz podzielenia się z każdym amerykańską kulturą przez dwa nadchodzące tygodnie - opisywała podczas inauguracji kursu Gloria LaSota, prezydent Stowarzyszenia Pomost International w Buffalo. 

Na zakończenie kursu organizatorzy zaplanowali Piknik Amerykański. Będzie to już druga taka impreza i oczywiście swoim stylem ma nawiązywać do kultury USA: będą takie atrakcje, jak amerykańskie burgery, potańcówka w stylu country, zawodnicy baseballu czy pokaz motocykli. Wydarzenie wystartuje 20 lipca o godz. 15 na bulwarach nad Wisłokiem.

Organizatorami Kursu Języka Angielskiego i Kultury Amerykańskiej „Pomost International” są” Stowarzyszenie Pomost International w Buffalo (USA), Urząd Miasta Rzeszowa, Rzeszowski Dom Kultury i Zespół Szkół Gospodarczych w Rzeszowie. Szczegóły wydarzenia dostępne są TUTAJ.

 


Podziel się
Oceń

Komentarze