Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Usuwanie skutków burz na Podkarpaciu. Zalane domy, połamane drzewa i braki w dostawie prądu [VIDEO]

Podkarpaccy strażacy do tej pory 85 razy interweniowali w związku z burzami, które w niedzielę nawiedziły region.
Usuwanie skutków burz na Podkarpaciu. Zalane domy, połamane drzewa i braki w dostawie prądu [VIDEO]

Źródło: Pixabay.com

Jak przekazał ok. godziny 16:00 bryg. Marcin Betleja, rzecznik podkarpackiej straży pożarnej, strażacy głównie usuwali połamane konary i drzewa zalęgające na liniach energetycznych, drogach, chodnikach i posesjach. Dodatkowo strażacy pompowali wodę z zalanych piwnic i posesji oraz udrażniali przepusty drogowe. W jednym przypadku w Mielcu pomagali zabezpieczyć uszkodzony dach domu.

Najwięcej interwencji miało miejsce w powiatach mieleckim i jasielskim. Na szczęście nikt nie ucierpiał.

Zgodnie z informacjami przekazanymi w niedzielę przez dyżurnego Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Rzeszowie, prądu w regionie nie ma około 900 odbiorców, z czego najwięcej w okolicach Mielca. Uszkodzone są dwie linie energetyczne oraz 25 transformatorów. Duże zniszczenia zanotowano w Mielcu i jego okolicach, a także w powiecie tarnobrzeskim.

Na terenie gminy Baranów Sandomierski po godzinie 15 burza spowodowała połamane drzewa, uszkodzenia budynków gospodarczych i linii energetycznych, zerwane poszycia dachowe oraz blaszane garaże na środku jezdni. Najwięcej zdarzeń miało miejsce w miejscowości Skopanie – relacjonuje strona Tarnobrzeg 112 - Ratownictwo Powiatu Tarnobrzeskiego.


Podziel się
Oceń

Komentarze