Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Drukarnia Rzeszów

Celnicy w Przemyślu: Wykryliśmy nielegalny przewóz ponad 59 tys. dolarów

Nielegalny przewóz ponad 59 tys. dolarów wykryli funkcjonariusze Oddziału Celnego Kolejowego Przemyśl- Medyka z podkarpackiej KAS. Do zdarzenia doszło podczas kontroli pasażerów pociągu wjeżdżającego do Polski z Ukrainy.
Celnicy w Przemyślu: Wykryliśmy nielegalny przewóz ponad 59 tys. dolarów

Źródło: KAS

Gotówkę w bagażu przewoziła jedna z pasażerek- obywatelka Ukrainy. Kobieta nie zgłosiła przewozu pieniędzy, co jest konieczne w przypadku przewozu przez granicę środków płatniczych o równowartości 10 tys. euro lub większej (z wyjątkiem podróżnych przekraczających granice wewnętrzne z innymi państwami członkowskimi należącymi do obszaru Schengen).

W bagażu kobiety znajdowało się 59,3 tys. dolarów amerykańskich. Za popełnione wykroczenie skarbowe, podróżna ukarana została mandatem karnym. 

Od początku roku, funkcjonariusze Służby Celno- Skarbowej podczas kontroli na podkarpackim odcinku polsko- ukraińskiej granicy wykryli 60 przypadków nielegalnego przewozu gotówki w różnych walutach, o równowartości blisko 1,5 mln. euro. 

Niedopełnienie obowiązku zgłoszenia gotówki lub podanie w deklaracji dewizowej nieprawdziwych danych podlega karze grzywny.

 


Podziel się
Oceń

Komentarze
Reklama Drukarnia Rzeszów