Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Powiat Rzeszowski

Tragedia w Dulczy Wielkiej. Kierowca toyoty uderzył w słup sieci elektrycznej. Zginął na miejscu

Policjanci, którzy kontrolowali drogi na terenie powiatu mieleckiego odnotowali 10 kolizji oraz jeden śmiertelny wypadek, które miały miejsce od środy (29.05) na powiatowych drogach. Wykonali oni także badanie stanu trzeźwości u 423 kierowców. Żaden z nich nie okazał się być pod wpływem alkoholu, lecz trzech kierowców przekroczyło dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym. Funkcjonariusze odebrali im więc prawo jazdy.
Tragedia w Dulczy Wielkiej. Kierowca toyoty uderzył w słup sieci elektrycznej.  Zginął na miejscu

Źródło: OSP Dulcza

Podczas minionego długiego weekendu, funkcjonariusze policji z Mielca dbali o bezpieczeństwo na drogach powiatu. Reagowali oni zwłaszcza na przypadki, gdzie kierowcy dokonywali manewru wyprzedzania w niepoprawny sposób, nie przestrzegali zasad dotyczących pierwszeństwa przejazdu, a także na przypadki, gdzie podróżujący nie mieli zapiętych pasów bezpieczeństwa oraz gdy małe dzieci były przewożone w sposób nieprawidłowy.

W obszarach gdzie nie było bezpiecznie, policyjna kontrola zaś, odbywała się w sposób kaskadowy. Do działań zostali zadysponowani m.in. motocykliści policyjni, drony czy radiowozy z video rejestratorami. Policjanci posiadali także ręczne mierniki prędkości.

Do śmiertelnego wypadku zaś doszło w piątek (31.05), na terenie Dulczy Wielkiej. Kierowca toyoty z nieustalonych jak na razie przyczyn, zjechał z drogi i uderzył w słup sieci elektrycznej. Jego życia nie udało się już uratować.

Funkcjonariusze policji finalnie odnotowali tylko jeden tragiczny wypadek, żadnego nietrzeźwego kierowcy z 423 kontrolowanych, a przekroczenie dozwolonej prędkości miało miejsce w przypadku jedynie trzech osób, które utraciły swoje prawo jazdy za ten czyn.


Podziel się
Oceń

Komentarze
Reklama Drukarnia Rzeszów