Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Powiat Rzeszowski

„Tajemna historia, czyli etiudy z Ajschylosa”. Premiera nowego spektaklu Młodej Sceny Teatru Siemaszkowej

Już 25 maja w Szajna Galerii młodzi aktorzy zaprezentują spektakl, nad którym pracowali w ciągu ostatnich kilku miesięcy pod okiem aktorki i reżyserki Barbary Napieraj. Na warsztat wzięli „Tajemną historię” Donny Tartt i „Oresteję” Ajschylosa.
„Tajemna historia, czyli etiudy z Ajschylosa”. Premiera nowego spektaklu Młodej Sceny Teatru Siemaszkowej

Źródło: pixabay

Młoda Scena Teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie działa od 2018 roku. Młodzi aktorzy i aktorki mają na swoim koncie realizacje tekstów współczesnych, rezonujących z ich wrażliwością i sposobem postrzegania rzeczywistości, a także utworów klasycznych. Rzeszowskiej publiczności przedstawili już m.in. tytuły: „Lekarz mimo woli” Moliera, „Taka była Joanna d’Arc” na podstawie dramatu „Skowronek” Jeana Anouilha, czy „Kalejdoskop Fredrowski” – inspirowany dramatami Aleksandra Fredry.

„Tajemna historia” Donny Tartt uwiodła intelektualistów i smakoszy kryminału na całym świecie. Tą wciągającą opowieścią o młodości, sztuce i karze zajęli się uczestnicy Młodej Sceny Teatru Siemaszkowej, tworząc historię, w której Tartt przeplatają z „Oresteją” Ajschylosa. 

W „Tajemnej historii, czyli etiudach z Ajschylosa”, kultura współczesna spotyka się z kulturą grecką – z całym jej pięknem i okrucieństwem, stawiając pytania fundamentalne: o wartość życia, konsekwencję podejmowanych decyzji i cenę odkupienia. – mówi reżyserka spektaklu Barbara Napieraj.

TAJEMNA HISTORIA, CZYLI ETIUDY Z AJSCHYLOSA

Premiera: 25 maja 2024, godz. 16:00 | Szajna Galeria

Reżyseria: Barbara Napieraj

Obsada: Agata Dral, Milena Dunaj, Magdalena Gąsior, Aniela Sieńko, Jagoda Szuberla, Dominika Płatek, Maksymilian Cena, Hubert Chodorowski, Karol Ficek, Jacek Ombach, Dawid Ochał, Miłosz Szwed, Mieszko Kozaczuk, Milo Kozaczuk, Tymoteusz Frączek, Łukasz Wolak


Podziel się
Oceń

Komentarze