Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Drukarnia Rzeszów

Zobaczyć świat- ratujemy oczka Emilki

Emilka, 13- miesięczna dziewczynka od urodzenia jest dzieckiem niewidomym, gdyż przyszła na świat z zaćmą wrodzoną obuoczną, która niesie szereg powikłań.
Zobaczyć świat- ratujemy oczka Emilki

Źródło: Anna Kisała

Emilka zmaga się z jaskrą, zagraża jej również trwała utrata wzroku. Rodzice mają ostatnie dni na zebranie prawie 240 tysięcy złotych na operację.

Wysokie ciśnienie w prawym oku Emilki niszczy nerwy wzrokowe, co może prowadzić do nieodwracalnej utraty wzroku. Kolejne komplikacje grożą trwałym uszkodzeniem oka.

Tylko zagraniczne leczenie może zapobiec pogorszeniu jej stanu. Emilka jest pod opieką zespołu okulistów z Centrum Zdrowia Dziecka oraz szpitala UZA w Belgii, którzy widzą szansę na uratowanie jej wzroku, jednak potrzebne są kosztowne operacje.

Emilkę ratuje tylko i wyłącznie leczenie za granicą! W Polsce oczy bezsoczewkowe, w których zdiagnozowano również jaskrę, nie podlegają kwalifikacji do wszczepu soczewek.

Dziewczynka przeszła łącznie 3 operacje: dwie w Centrum Zdrowia Dziecka i jedną w szpitalu UZA.

Operacja ratująca lewe oko była udana, ale podczas niej odkryto poważny problem z prawym okiem – bardzo wysokie ciśnienie.

U Emilki konieczne są operacje zmniejszające ciśnienie w prawym oku. Dopiero gdy ciśnienie w prawym oku będzie ustabilizowane to zespół okulistów w Belgii będzie mógł ją kwalifikować do operacji wszczepu soczewki do oka prawego.

Potrzebne są środki na kolejne operacje, terapie i specjalistyczny sprzęt do monitorowania ciśnienia w oczach. Każda pomoc daje Emilce nadzieję na lepsze jutro.

Do pomocy włączyło się wiele osób, prowadzone są licytacje na Facebooku (grupa: W drodze po wzrok - Licytacje dla Emilki Zięby | Facebook oraz Facebook- Outlet Psiapsiólki), challenge Strażaków #EMILKACHALLENGE, zbiórki fantów przez jasielskie placówki (SP nr 11, Przedszkole nr 13, ZSUiS, ZST).

Odbywają się również różne wydarzenia, najbliższe odbędzie się 25 maja - Piknik charytatywny w Jaśle na Przystanku Kwiatowa. Kolejny 6 czerwca w przedszkolu nr 3 w Jaśle gdzie już zbierane są fanty na licytację.

Zbiórka: https://www.siepomaga.pl/emilia-zieba

Grupa: https://www.facebook.com/groups/812548147561268?locale=pl_PL

Outlet: https://www.facebook.com/koko.sylwia?locale=pl_PL

Jeśli możesz dołącz do inicjatyw, które pozwolą Emilce zobaczyć świat!


Podziel się
Oceń

Komentarze
Reklama Drukarnia Rzeszów