Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Powiat Rzeszowski

Stypendia na I rok studiów. Wsparcie Dla Ambitnych Młodych Ludzi

W Polsce edukacja odgrywa kluczową rolę, ale dla wielu młodych osób z mniejszych miejscowości czy niezamożnych rodzin, dostęp do wyższej edukacji może stanowić nieosiągalny cel. Wychodząc naprzeciw temu wyzwaniu, program Stypendiów Pomostowych został stworzony jako taki, który umożliwia ambitnym maturzystom rozpoczęcie studiów oraz otwiera drzwi do szerszego systemu wsparcia stypendialnego na kolejne lata nauki.
  • Źródło: Powiat Rzeszowski
Stypendia na I rok studiów. Wsparcie Dla Ambitnych Młodych Ludzi

Źródło: pixabay.com

Stypendia Pomostowe są skierowane do młodych ludzi z determinacją i talentem, którzy marzą o studiach, ale napotkają na przeszkody finansowe. Otrzymując wsparcie w wysokości 10 000 zł na I rok studiów, beneficjenci mają możliwość skupienia się na nauce, zamiast martwić się o koszty życia i edukacji. Kwota ta jest wypłacana w 10-miesięcznych ratach, zapewniając stabilność finansową przez cały rok akademicki.

Program nie kończy się na pierwszym roku. Studenci, którzy odnoszą sukcesy w nauce, mają szansę skorzystać z kolejnych stypendiów na kolejne lata nauki, a nawet uczestniczyć w programach językowych oraz stażach zagranicznych w USA. Ponadto, uczestnicy mają dostęp do różnorodnych warsztatów, szkoleń i konferencji, które nie tylko rozwijają ich kompetencje, ale również pomagają w budowaniu kariery zawodowej.

 

Partnerzy na Drodze do Sukcesu

Realizacja programu Stypendiów Pomostowych nie byłaby możliwa bez zaangażowania partnerów. Partnerami XXIII edycji są:

  • Partner Strategiczny: Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności,
  • Partnerzy Główni: Fundacja Inter Cars,
  • Partnerzy: koalicja lokalnych organizacji pozarządowych.

 

Program działa przy wsparciu Centrum im. Profesora Bronisława Geremka oraz Pracowni Badań i Innowacji Społecznych „Stocznia”, co pozwala na skuteczną realizację celów i wsparcie dla kolejnych pokoleń ambitnych studentów.

Stypendia Pomostowe to nie tylko wsparcie finansowe, ale również symboliczny gest, który pokazuje, że edukacja jest prawem każdego młodego człowieka, niezależnie od jego pochodzenia czy stanu portfela. 


Podziel się
Oceń

Komentarze
Reklama Drukarnia Rzeszów