Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Drukarnia Rzeszów

Punkt paszportowy wraca do Mielca!

Od dziś w Mielcu będzie można wyrobić paszport. Mieszkańcy mogą korzystać z nowego punktu paszportowego zlokalizowanego w budynku Urzędu Miasta Mielca przy ulicy Żeromskiego 26.
Punkt paszportowy wraca do Mielca!

Źródło: Pixabay.com

Podkarpacki Urząd Wojewódzki prognozuje, że w ciągu roku kalendarzowego w Terenowym Punkcie Paszportowym w Mielcu liczba wydawanych dokumentów będzie oscylowała w granicach9 tys.

                                          

Jak podkreśla wojewoda podkarpacki Teresa Kubas-Hul, powstanie punktu to odpowiedź na potrzeby mieszkańców i efekt współdziałania władz rządowych i samorządowych.

 Dzięki temu mieszkańcy Mielca i powiatu mieleckiego będą mogli wyrobić paszport bliżej swojego miejsca zamieszkania, bez konieczności dwukrotnego wyjeżdżania do Tarnobrzega czy Rzeszowa, co wiązało się z korzystaniem z urlopu w pracy lub zwolnieniem z zajęć szkolnych – podkreśla wojewoda. 

Teraz wszystkie standardowe procedury związane z wydaniem dokumentu paszportowego, zgłoszeniem utraty paszportu czy wyrażeniem zgody na wydanie paszportu dla małoletniego dziecka w innym województwie lub w konsulacie  będzie można załatwić na miejscu.

 

Siedziba Punktu Paszportowego została zlokalizowana w budynku Urzędu Miasta Mielca przy ulicy Żeromskiego 26. Do dyspozycji klientów będą dwa stanowiska obsługi, które będą dostępne w  poniedziałki w godz.  9.00 – 15.45,  w środy 9.00 – 15.15, we wtorki oraz czwartki i piątki w godz. 8.00 – 15.15.

 

Rośnie liczba wydawanych paszportów

 

W ostatnich latach utrzymuje się wyraźna dynamika wzrostu liczby wydawanych dokumentów paszportowych w województwie podkarpackim. Wojewoda Podkarpacki wydał  40 736 takich dokumentów w roku 2020, w 2021 – 51 352, 2022 – 112 002,  2023 – 90 101, a w pierwszym kwartale 2024 zostało już wydanych 30 637 dokumentów paszportowych.

 

W oparciu o liczby mieszkańców powiatu mieleckiego oraz paszportów wydawanych w Punkcie Paszportowym w Mielcu przed zaprzestaniem jego działalności, jak również biorąc pod uwagę możliwość ubiegania się o wydanie paszportu przez osoby zamieszkałe w powiatach ościennych, należy prognozować, że w ciągu roku kalendarzowego w Terenowym Punkcie Paszportowym w Mielcu liczba wydawanych paszportów będzie oscylowała w granicach 8 – 9 tysięcy.

 


Podziel się
Oceń

Komentarze
Reklama Drukarnia Rzeszów