Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Drukarnia Rzeszów

Konrad Fijołek z oficjalnym poparciem Nowej Lewicy

Zbliżają się wybory samorządowe, a kampania wyborcza powoli zaczyna nabierać tempa. Lista kandydatów na stanowisko prezydenta miasta zaczyna się krystalizować. Wczoraj Rada Wojewódzka Podkarpackiej Lewicy oficjalnie udzieliła poparcia obecnemu prezydentowi Rzeszowa, Konradowi Fijołkowi. Podobnie jak trzy lata temu, Konrad Fijołek będzie wspierany przez lokalną lewicę z Podkarpacia.
Konrad Fijołek z oficjalnym poparciem Nowej Lewicy

Źródło: Facebook Nowa Lewica – Rzeszów

Sprostać wyzwaniom współczesności i nie zatracić właściwej wrażliwości

Nowa Lewica w swoich mediach społecznościowych wyraziła przekonanie, że Konrad Fijołek będzie potrafił sprostać wyzwaniom współczesności, nie tracąc przy tym swojej właściwej wrażliwości. Prezydent wielokrotnie w trakcie swojej kadencji udowadniał, że bliskie są mu postulaty głoszone przez forum Nowej Lewicy, takie jak troska o ekologię czy prawa kobiet. Za przykład takiej polityki można podać chociażby powołanie Rzeszowskiej Rady Kobiet oraz zaangażowanie miasta w miejski program in vitro.

Lewica ponownie za Konradem Fijołkiem 

Nowa Lewica potwierdziła swoje poparcie dla Konrada Fijołka, podobnie jak to miało miejsce podczas ostatnich wyborów prezydenckich. Wtedy, już przed pierwszą turą wyborów, Konrad Fijołek cieszył się pełnym poparciem wszystkich partii ówczesnej opozycji, które obecnie tworzą nowy koalicyjny rząd. Obecnie wiadomo, że Trzecia Droga planuje wystawić swojego kandydata, a poparcie ze strony struktur Platformy Obywatelskiej jest jeszcze niepewne.

Wsparcie Nowej Lewicy dla Konrada Fijołka jest zarówno wyrazem uznania dla jego polityki, jak i naturalnym posunięciem politycznym. Konrad Fijołek rozpoczynał przecież swoją karierę polityczną jeszcze w SLD. W 2002 roku został radnym miejskim startując z komitetu wyborczego Sojuszu Lewicy Demokratycznej – Unii Pracy. Później związał się z Rozwojem Rzeszowa Tadeusza Ferenca. Przez wiele lat angażował się w pracę na rzecz miasta i lokalnej społeczności. Wybory w 2021 roku oraz jego prezydencka kadencja pokazały, że potrafi współpracować z innymi partiami, poszukując zawsze odpowiednich ponadpartyjnych kompromisów.

Strojny, Szumny i inni

W zbliżających się wyborach na stanowisko prezydenta naszego miasta możemy spodziewać się kilku kandydatów, którzy staną do rywalizacji z obecnym prezydentem, Konradem Fijołkiem. Jednym z jego głównych konkurentów będzie Jacek Strojny z Stowarzyszenia "Razem dla Rzeszowa". Prawo i Sprawiedliwość wystawiło Waldemara Szumnego, Konfederacja nominowała Karolinę Pikułę, a Trzecia Droga wyznaczyła posła Adama Dziedzica. Jeszcze niepewna jest kandydatura polityka z Platformy Obywatelskiej. Choć lokalne struktury PO wyrażają zainteresowanie wystawieniem swojego kandydata, ostateczna decyzja należy do centrali partii.


Podziel się
Oceń

Komentarze
Reklama Drukarnia Rzeszów