Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Fortes Deweloper

Rzeszów na fali! Miasto gospodarzem Mistrzostw Europy Juniorów w skokach do wody

Polska będzie gospodarzem tegorocznych Mistrzostw Europy w skokach do wody – taką informację ogłosiła Europejska Federacja Pływacka. Wydarzenie, które skupi samych najlepszych sportowców, odbędzie się w Rzeszowie w dniach od 8 do 14 lipca. To świetna okazja dla młodych, aby zaprezentować swoje umiejętności tuż po Mistrzostwach Europy Juniorów w pływaniu, które zaplanowane są w Wilnie między 2 a 7 lipca.
Rzeszów na fali! Miasto gospodarzem Mistrzostw Europy Juniorów w skokach do wody

Źródło: Pixabay

– Jako Polski Związek Pływacki ściśle współpracujemy z miastem Rzeszów, a obiekt przy ul. Matuszczaka jest w tym momencie najlepszym obiektem przeznaczonym do skoków do wody w Europie – zarówno pod względem treningu – jak i startów. Stworzona przez Komitet techniczny skoków do Wody strategia rozwoju dyscypliny i zatrudnienie dzięki Ministerstwu Sportu i Turystyki trenera Borysa Rozenberga pokazują, że ciągle się rozwijamy. Otrzymanie od europejskiej federacji organizacji mistrzostw Europy juniorów jest dla nas dużym wyróżnieniem, ale także wyzwaniem. Wierzę, że mu sprostamy – mówi prezes PZP, Otylia Jędrzejczak.

Obiekt przy ul. Matuszczaka w Rzeszowie, znany już z organizacji Igrzysk Europejskich, stanie się areną sportową dla utalentowanych skoczków. Polska gościła już Mistrzostwa Europy Juniorów w skokach do wody - w 2013 roku na Termach Maltańskich w Poznaniu. Tegoroczna impreza jest doskonałą okazją dla kraju i naszego regionu, aby ponownie wykazać się jako gospodarz wyjątkowych wydarzeń sportowych.

Ponadto, Europejska Federacja Pływacka potwierdziła także zaplanowane wydarzenia dla młodych sportowców pływania artystycznego. Juniorzy młodsi zmierzą się w Atenach w dniach 22-26 maja, natomiast juniorzy będą rywalizować w maltańskiej miejscowości Cottonera między 28 czerwca a 2 lipca. To intensywny okres, w którym europejskie talenty będą miały szansę zdobyć prestiżowe tytuły i podzielić się swoją pasją z fanami sportu.


Podziel się
Oceń

Komentarze
Reklama Drukarnia Rzeszów