Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Powiat Rzeszowski

Muzeum Dobranocek ze zbiorów Wojciecha Jamy oraz Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 7 w Rzeszowie przystąpiły do ogólnopolskiego Programu Polska Stolica Recyklingu.

Konkurs potrwa do końca grudnia, a w zwycięstwie i zdobyciu głównej nagrody 50 000 złotych rzeszowskiemu muzeum może pomóc każdy.
  • Źródło: Fundacja Odzyskaj Środowisko
Muzeum Dobranocek ze zbiorów Wojciecha Jamy oraz Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 7 w Rzeszowie przystąpiły do ogólnopolskiego Programu Polska Stolica Recyklingu.

Źródło: Fundacja Odzyskaj Środowisko

Zasady są proste

Grywalizacja instytucji opiera się na usłudze EKOzwrotów, która polega na tym, żeby oddać nieużywane, ale wciąż sprawne przedmioty do Fundacji Odzyskaj Środowisko. Wśród rzeczy, które można bezpłatnie przekazać znajdują się: książki, tekstylia, zabawki, obuwie i elektronika. Instytucja przystępując do programu dostaje indywidualny kod do EKOzwrotów. Każda paczka nadana z takim kodem, to punkty w programie. „W praktyce pomóc instytucji może każdy z nas, wystarczy zrobić porządek w szafie, na półce z książkami czy w szufladzie z dawno zapomnianą elektroniką. Przeczytane kryminały, zbyt szerokie jeansy czy przestarzałe modele telefonów komórkowych można spakować do jednego pudełka i wysłać bezpłatnie dowolnym Paczkomatem InPost pamiętając, by w polu  imię i nazwisko wpisać kod instytucji, której chcemy pomóc”. Muzeum Dobranocek ze zbiorów Wojciecha Jamy w Rzeszowie posiada kod RZE1569” – mówi Kinga Rodkiewicz z Fundacji Odzyskaj Środowisko. 

Bądźmy zero waste

Najważniejsza idea Programu koncentruje się na dbałości o środowisko naturalne oraz zwrócenie uwagi na to jak ważne jest wydłużanie życia produktów oraz praktyczne działania na rzecz gospodarki obiegu zamkniętego. „Spodobało nam się przesłanie Programu oraz to, że każdy może się zaangażować wysyłając EKOzwrot i w ten sposób pomóc Instytucji. Warto podkreślić to, że każdy nadany EKOzwrot to realne działanie na rzecz ochrony środowiska, ale także cegiełka dorzucona na cele dobroczynne. Zachęcam rzeszowian i naszych sympatyków do wsparcia muzeum i wysłania EKOzwrotu” – mówi Eryka Łakomy z Muzeum Dobranocek ze zbiorów Wojciecha Jamy. 

Do Programu wciąż mogą przystępować instytucje miejskie oraz placówki oświatowe. Wystarczy wypełnić formularz na stronie https://www.polskastolicarecyklingu.pl/  


 

Organizatorem Programu Polska Stolica Recyklingu jest Fundacja Odzyskaj Środowisko. 

Partnerami strategicznymi  Programu są: InPost, MB Recycling, Maya Victory. 

 

Partnerami edukacyjnymi są: Auraeko Organizacja Odzysku Sprzętu Elektrycznego 
i Elektronicznego S.A., RLG Polska Sp. z o.o., ERP Polska.

 

Partnerem merytorycznym  jest: InPost Green City. 

Szczegółowe zasady Programu oraz Regulamin znajdują się na stronie: 

https://www.polskastolicarecyklingu.pl/


 


Podziel się
Oceń

Komentarze