Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Powiat Rzeszowski

Znana aktorka z zarzutami. Magdalena Cielecka miała nielegalnie reklamować wódkę

Magdalena Cielecka to kolejna sławna, która zdaniem prokuratury – łamiąc przepisy – reklamowała alkohol w internecie.

Zarzuty prokuratorskie dla Cieleckiej to efekt walki aktywisty Jana Śpiewaka. Jakiś czas temu wziął na celownik celebrytów, którzy w internecie promują alkohol. Zdaniem Śpiewaka to zachęcanie do picia i łamanie prawa, które tego zabrania.

Za wódkę

„Po moim zawiadomieniu do prokuratury Magdalena C. usłyszała zarzuty za reklamę wódki. Koniec bezkarności celebrytów” – przyznaje teraz Śpiewak.

I informuje, że aktorce został przedstawiony zarzut, że od czerwca do sierpnia 2023 r. prowadziła reklamę napoju alkoholowego w postaci wódki, poprzez udostępnianie swojego wizerunku dla materiałów graficznych i wideo powiązanych z profilem w serwisie Facebook.

Cielecka odmówiła składania wyjaśnień.

„Mam nadzieję, że aktorka przeprosi i przyzna się do błędu. Upadła, ale może jeszcze się podnieść. Podda się karze i odda pieniądze, jakie zarobiła na kryminalnych reklamach na pomoc dzieciom alkoholików. Sama jest dzieckiem alkoholika, o czym wielokrotnie mówiła publicznie. Wie, ile alkohol zła zrobił jej i tysiącom innych ludzi w Polsce” – dodaje aktywista i nie jest to jego pierwzy sukces na tym polu.

Palikot i Wojewódzki

„Liczę na to, że będzie kolejny krok w walce z nielegalnymi reklamami alkoholu, które zalewają Polskę. Nie możemy być obojętni na zło, które kartele alkoholowe i celebryci wyrządzają naszemu społeczeństwu. Pamiętajcie, że wszystkie reklamy wódki czy wina to przestępstwa, które możecie zgłaszać do prokuratury. Razem posprzątajmy Polskę z alkopatusów, którzy dorabiają się fortun na krzywdzie innych” – dodaje Śpiewak.

W maju tego roku sąd skazał Janusza Palikota (byłego polityka, dziś przedsiębiorcę), Kubę Wojewódzkiego (dziennikarza, showmana) i Tomasza Cz. (wspólnika dwóch wcześniejszych w interesach). Cała trójka w ocenie sądu nielegalnie promowała alkohol i jego picie w sieci.

Palikot miał zapłacić grzywnę w wysokości 80 tys. zł plus 9 tys. zł kosztów sądowych. Grzywna nałożona na Wojewódzkiego oraz Tomasza Cz. to po 70 tys. zł. Mieli także zapłacić po 8 tys. zł kosztów sądowych.

Magdalena Cielecka

Rocznik 1972. To jedna z bardziej popularnych polskich aktorek filmowych, serialowych i teatralnych. To także co jakiś czas bohaterka portali plotkarskich. Do jej najbardziej znanych ról należą te m.in. „Chyłka”, „Trzeci”, „Zakochani” czy „Po sezonie”.

Teraz grozi jej grzywna od 10 tys. zł do – nawet – pół miliona złotych.


Podziel się
Oceń

Komentarze
Reklama Drukarnia Rzeszów