Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Rzeszów kupi urządzenia LifeVac do wszystkich publicznych szkół, przedszkoli i internatów.

Od nowego roku szkolnego wszystkie publiczne przedszkola, szkoły i internaty w Rzeszowie będą zaopatrzone w urządzenia do udrażniania dróg oddechowych Life Vac. W sumie miasto kupi 94 urządzenia. Koszt zakupu to ok. 50 tys. zł.
Rzeszów kupi urządzenia LifeVac do wszystkich publicznych szkół, przedszkoli i internatów.

Źródło: Freepik

 Z decyzją o zakupie LifeVac dla publicznych żłobków miasto czeka na opinie konsultantów krajowych: Jerzego Roberta Ładnego, Krajowego konsultanta medycyny ratunkowej i Jarosława Peregud-Pogorzelskiego, Krajowego konsultanta pediatrii.

Wątpliwości wynikają z informacji podanej przez producenta w instrukcji użytkowania LifeVac. Producent podaje, że  „Urządzenia nie należy stosować u pacjentów o wadze nieprzekraczającej 40 funtów (lub 18kg)”.  Niestety, tylko 4 procent dzieci w rzeszowskich publicznych żłobkach waży więcej niż 18 kg dlatego to wskazanie konsultantów krajowych jest tak istotne.

 

Jak podaje producent, LifeVac to urządzenie ssące opracowane w celu udrażniania dróg oddechowych u osoby zadławionej, gdy standardowy protokół pierwszej pomocy został zastosowany bez powodzenia. Działa poprzez wytworzenie siły ssącej w celu wyeliminowania niedrożności dróg oddechowych. LifeVac został zaprojektowany z opatentowanym zaworem, który zapobiega wprowadzeniu przeszkód w dół dróg oddechowych. Powoduje to jednokierunkowe zasysanie ciał obcych.


Podziel się
Oceń

Komentarze