Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Powiat Rzeszowski

Darmowe bilety dla uczniów szkół w Rzeszowie

Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie wprowadza zmiany na polecenie prezydenta Konrada Fijołka w celu rozwiązania problemu kolejek przy przedłużaniu ważności kart miejskich we wrześniu.
Darmowe bilety dla uczniów szkół w Rzeszowie

Autor: Tadeusz Poźniak

Dzieci uczęszczające do szkół, przedszkolaki i młodzi mieszkańcy Rzeszowa będą mogli korzystać z autobusów komunikacji publicznej bezpłatnie. Dotyczy to nawet 40 tysięcy dzieci i młodzieży. Prezydent Rzeszowa, Konrad Fiołek, podkreśla, że darmowe przejazdy są ważne, ponieważ uczą najmłodszych korzystania z komunikacji zbiorowej i przyzwyczajają ich do niej. Miasto koncentruje się na nowoczesnej infrastrukturze komunikacyjnej, modernizacji floty pojazdów i wprowadzaniu ekologicznych autobusów wodorowych. Choć istnieje jeszcze wiele do zrobienia w zakresie zmian w sieci połączeń, miasto korzysta z analiz i badań przeprowadzonych przez naukowców z Politechniki Rzeszowskiej.

Oprócz dużych zmian, takich jak zmiana siatki połączeń, konieczne są również inne udogodnienia, które poprawią komfort podróżowania autobusami, takie jak zakup biletów i przedłużanie uprawnień do darmowych przejazdów na kartach miejskich. We wrześniu w punktach ZTM występowały długie kolejki, spowodowane koniecznością posiadania aktualnej, podbitej legitymacji szkolnej, oprócz wymaganych dokumentów zgodnie z uchwałą Rady Miasta Rzeszowa. Aby rozwiązać ten problem, ZTM na polecenie prezydenta Rzeszowa zrezygnuje z konieczności posiadania aktualnej legitymacji szkolnej przy przedłużaniu uprawnień. Wystarczy dokument potwierdzający wiek ucznia. Dotyczy to dzieci i młodzieży poniżej 18 roku życia (roczniki 2006 i późniejsze).

Projekt uchwały wprowadzający te zmiany jest już gotowy i zostanie przedstawiony na sesji, która odbędzie się 11 lipca. Jeśli radni go zaakceptują, zmiany prawdopodobnie wejdą w życie w sierpniu. Od tego momentu mieszkańcy będą mogli przedłużać uprawnienia do darmowych przejazdów rzeszowskimi autobusami


Podziel się
Oceń

Komentarze
Reklama Drukarnia Rzeszów