Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Drukarnia Rzeszów

Estrada Rzeszowska organizuje plenerowy pokaz filmu "Lato"

Estrada Rzeszowska oraz Rzeszowski Inkubator Kultury zapraszają na plenerowy pokaz filmowy w Letnim Ogródku Kulturalnym 30 czerwca o godzinie 21:00.
Estrada Rzeszowska organizuje plenerowy pokaz filmu "Lato"

Autor: Zdjęcie od Estrady Rzeszowskiej

W najbliższy piątek (30 czerwca) będą mieli Państwo okazję obejrzeć film zatytułowany "Lato", którego reżyserem jest jeden z najbardziej cenionych rosyjskich twórców filmowych, Kirill Serebrennikov. Pokaz odbędzie się na placu przy budynku Estrady Rzeszowskiej (ul. Jagiellońska 24).

Akcja filmu rozgrywa się w lecie 1981 roku w Leningradzie, gdzie rockowa muzyka z przemyconych płyt Davida Bowiego, Blondie, Lou Reeda, T-Rex czy Sex Pistols dominuje. Majk jest gwiazdą undergroundowej sceny muzycznej i królem klubu rockowego, gdzie młodzież musi słuchać koncertów siedząc i w ciszy. Jedynym miejscem, gdzie można się uwolnić, są zamknięte drzwi podczas prywatnych występów. Wiktor dopiero rozpoczyna karierę, ale ma talent, porywający wygląd i pisze doskonałe teksty. Miłość do muzyki oraz do Nataszy, mądrej i pięknej żony Majka, łączy ich dwoje. Losy tego trójkąta stają się centralnym punktem "Lata" - filmu czarno-białego (z nagłymi wybuchami kolorów), opowiadającego o miłości i artystycznym rozkwicie.

Wstęp jest wolny, jednak liczba miejsc siedzących jest ograniczona. 


Podziel się
Oceń

Komentarze
Reklama Drukarnia Rzeszów