Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Drukarnia Rzeszów

Nowy sprzęt pożarniczy w Gminie Świlcza

9 maja przed budynkiem Gminnego Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Trzcianie odbyło się odbyło się uroczyste przekazanie specjalistycznego sprzętu strażackiego oraz wyposażenia dla jednostek z terenu Gminy Świlcza.
Nowy sprzęt pożarniczy w Gminie Świlcza

Źródło: swilcza.com.pl

Oficjalnego wręczenia sprzętu dokonał Wójt Gminy Świlcza - Adam Dziedzic, w obecności Prezesa Gminnego ZOSP RP w Świlczy – dh. Tomasza Kwoki i Komendanta Gminnego ZOSP RP w Świlczy - dh. Bogdana Ciocha. W uroczystości wzięli udział także Prezesi i Naczelnicy z poszczególnych jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu gminy.

Wójt w swoim wystąpieniu podziękował strażakom za ich ofiarną pracę i służbę. Podkreślił również, jak ważną społeczną rolę spełniają. Wyraził nadzieję, że przekazany sprzęt spełni oczekiwania i przyczyni się do wzrostu bezpieczeństwa mieszkańców gminy Świlcza. Całkowita wartość przekazanego sprzętu to 48.428,00 złotych. Środki na jego zakup w całości pochodzą w budżetu gminy Świlcza.

Głównym celem doposażania jednostek OSP jest zwiększenie skuteczności działań strażaków – ochotników odpowiedzialnych za bezpieczeństwo lokalnej ludności, a także majątku publicznego i prywatnego.


Podziel się
Oceń

Komentarze
Reklama Drukarnia Rzeszów