Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Drukarnia Rzeszów

Chcą okrążyć Islandię rowerem. Powód? Zbiórka na rzecz Podkarpackiego Hospicjum dla Dzieci w Rzeszowie

By niemożliwe stało się możliwym, czyli okrążyć Islandię rowerem. Brzmi jak niewykonalne wyzwanie? Nie dla dwóch przyjaciół z Rzeszowa. Pomysł może brzmieć szalenie, ale przy odpowiedniej motywacji, nawet najbardziej wyzywające przedsięwzięcia stają się możliwymi do osiągnięcia.
Chcą okrążyć Islandię rowerem. Powód? Zbiórka na rzecz Podkarpackiego Hospicjum dla Dzieci w Rzeszowie

Autor: Islandia Rowerem 2023

Celem miłośników kolarstwa - Mirka i Jakuba, którzy podjęli się przeżycia tej nietuzinkowej przygody - jest zebranie 100 000 złotych na zakup sprzętu potrzebnego Podkarpackiemu Hospicjum dla Dzieci w Rzeszowie. Mowa tu o materacach przeciwodleżynowych, pompach do żywienia dojelitowego, samochodzie dostosowanym do potrzeb pacjentów oraz ssakach akumulatorowych.

Ta wymagająca wyprawa nie jest pierwszą, jakiej ci kompani się podjęli. Pięć lat temu, miała bowiem miejsce zbiórka Nordkapp 2018. Odniosła sukces i udało się dzięki niej przekazać niespełna 20 000 złotych na wsparcie Fundacji Podkarpackiego Hospicjum dla Dzieci z siedzibą w Rzeszowie. Teraz, kolarze chcą pomnożyć tę kwotę i - dzięki swojej determinacji - pomóc chorym dzieciom, które tego potrzebują.

Poczynania wolontariuszy i przebieg rajdu obserwować można na facebookowym profilu akcji: https://www.facebook.com/profile.php?id=100093198866296.

Zbiórkę wspomóc można za pośrednictwem https://www.siepomaga.pl/islandia-rowerem-2023, do czego gorąco zachęcamy!

 


Podziel się
Oceń

Komentarze
Reklama Drukarnia Rzeszów