Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Spotkanie autorskie z Jakubem Małeckim w ramach "Letnich Ogrodów Literackich"

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie serdecznie zaprasza na spotkanie autorskie z Jakubem Małeckim, które odbędzie się w ramach "Letnich Ogrodów Literackich" - cyklu plenerowych spotkań organizowanych w przepięknej przestrzeni Ogrodów Bernardyńskich.
Spotkanie autorskie z Jakubem Małeckim w ramach "Letnich Ogrodów Literackich"
Autor: Wojciech Biały

Czas i miejsce spotkania

Ogrody Bernardyńskie w Rzeszowie.

Wstęp jest wolny, a w przypadku deszczu spotkanie zostanie przeniesione do budynku Biblioteki znajdującego się przy ulicy Sokoła 13.

Spotkanie odbędzie się 2 lipca 2023 roku (niedziela) o godzinie 16:00.

Krótka informacja na temat Jakuba Małeckiego

Jakub Małecki, urodzony w 1982 roku w Kole, jest cenionym pisarzem i autorem takich książek jak "Dygot", "Rdza" i "Święto ognia". Jego talent został uhonorowany Nagrodą im. Cypriana Kamila Norwida oraz stypendium "Młoda Polska" Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Otrzymał także polsko-niemieckie stypendium im. Albrechta Lemppa. Jego twórczość była nominowana do prestiżowych nagród, takich jak Nagroda Literacka Nike, Nagroda Literacka Europy Środkowej "Angelus" oraz Nagroda im. Stanisława Barańczaka. W roku 2019 czasopismo literackie "KSIĄŻKI" uznało jego powieść "Horyzont" za Książkę Roku.

Powieści Jakuba Małeckiego zostały przetłumaczone na wiele języków, w tym niemiecki, rosyjski, niderlandzki, fiński, słoweński i macedoński. Fragment jego książki "Historie podniebnych" znalazł się również w nowym podręczniku do języka polskiego dla szkół średnich. W jesieni 2023 roku planowana jest ekranizacja książki "Święto ognia" w reżyserii Kingi Dębskiej, wyprodukowana przez wytwórnię Opus Film, znana m.in. z filmów "Ida" i "Zimna wojna".

"Letnie Ogrody Literackie" to kolejna edycja popularnego cyklu plenerowych spotkań autorskich, które odbywają się w zielonej przestrzeni Ogrodów Bernardyńskich i cieszą się dużym zainteresowaniem mieszkańców Rzeszowa. W niedzielne popołudnia lipca, sierpnia i września 2023 roku ogrody ponownie ożyją rozmowami na temat literatury i sztukiPodziel się
Oceń

Komentarze
Reklama Drukarnia Rzeszów