Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 10 czerwca 2023 03:19
Reklama

Igrzyska Europejskie odbędą się w Rzeszowie w dniach 22-28 czerwca

Igrzyska Europejskie odbędą się w Rzeszowie w dniach 22-28 czerwca
3
Dobre wiadomości dla miłośników sportów wodnych. Rzeszów będzie jednym ze współorganizatorów Igrzysk Europejskich: Kraków- Małopolska, które odbędą się w dniach 21 czerwca do 2 lipca 2023. Do Igrzysk Europejskich zostanie wykorzystany basen przy ul. Matuszczaka, który został oddany do użytku w ubiegłym roku. Umowa na współorganizację Igrzysk została podpisana dzisiaj przez Adriana Rudawskiego i Michała Langera, wiceprzewodniczącego komitetu organizacyjnego EG2023.

Obiekt w Rzeszowie to jeden z najnowocześniejszych obiektów w Europie, który przystosowany jest do uprawiania sportów wodnych a zwłaszcza skoków do wody. Trenują tu m.in zawodnicy Stali Rzeszów. Prezydent Konrad Fijołek podkreślił, że bez wahania wyszedł z propozycją współorganizacji Igrzysk, wskazując, że to doskonała promocja miasta i samego obiektu. 

Rzeszowski obiekt został oddany do użytku końcem ubiegłego roku. To jeden z najnowocześniejszych w Europie kompleksów przystosowanych do uprawiania sportów wodnych, na czele ze skokami. Codziennie trenuje tu setki sportowców z wielu rzeszowskich klubów, w tym sekcja skoków do wody Stali Rzeszów. Jej zawodnicy to europejska czołówka w tej dyscyplinie.
Jestem przekonany, że ta widowiskowa dyscyplina sportu po raz kolejny przyciągnie na widownię komplet publiczności, Rzeszów zostanie pokazany jako nowoczesne miasto, a nasi zawodnicy będą z powodzeniem rywalizować o medale

Na temat porozumienia wypowiedział się Adrian Rudawski, dyrektor Rzeszowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. 
Porozumienie zakłada, że w Rzeszowie rozegrane zostaną wszystkie konkurencje skoków do wody. Cieszę się tym bardziej, że reprezentacja Polski to w dużej mierze zawodnicy Stali Rzeszów, którzy  ćwiczą tu na co dzień. To będzie wielkie sportowe święto w Rzeszowie

Igrzyska Europejskie odbędą się w 29 dyscyplinach sportu. Głównym organizatorem imprezy i gospodarzem jest miasto Kraków. Oprócz Rzeszowa do współorganizacji zostały zaproszone Bielsko Biała, Myślenice, Tarnów, Krynica Zdrój, Oświęcim, Wrocław, Nowy Sącz i Krzeszowice. W Rzeszowie odbędzie się 13 konkurencji w ramach skoków do wody. W konkurencjach będzie rywalizować 150 zawodników z 20 krajów. Rywalizacja będzie rozgrywana indywidualnie i drużynowo. W Rzeszowie sportowcy zagoszczą w dniach 22-28 czerwca. 

 
Powiązane galerie zdjęć:

Oceń

Komentarze
Reklama