Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Drukarnia Rzeszów

Wernisaż Sylwii Zawiślak jutro w Rzeszowskich Piwnicach

Wernisaż Sylwii Zawiślak jutro w Rzeszowskich Piwnicach
boscy wariaci

Autor: Grafika promującą wystawę

Zapraszamy do wystawy autorstwa Sylwii Zawiślak, którą będziemy mogli oglądać od 17 maja do 4 czerwca w Rzeszowskich Piwnicach. Wernisaż wystawy odbędzie się 17 maja o godzinie 18:00. 

Wystawa pt. "Boscy Wariaci"cykl grafik “Boże, Twoja siła rodzi obłęd” skupia się wokół historii, w której główną rolę odgrywa błędnie pojmowana religijność. Tak źle pojmowana religijność doprowadza do szaleństwa, która niesie za sobą negatywne konsekwencje i są zaczynem do karmienia się tęsknotą za dziwaczną duchowością. W każdej pracy znajdziemy opowieść, w której każdy człowiek kierował się tradycyjną religijnością i tradycją, by ostatecznie zniszczyć wszystkie normy obyczajowe.

Kim jest autorka wystawy?
Sylwia Zawiślak - urodzona w 1991 roku w Rzeszowie. Ukończyła studia magisterskie na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Rzeszowskiego na kierunku grafika. Laureatka pierwszej nagrody na IX Przeglądzie Ekslibrisu Linorytniczego i Drzeworytniczego im. Pawła Stellera w Katowicach. Autorka książki "Demony i klechdy ludowe". Twórczyni podkastu "Sylostory". W swojej twórczości łączy ksylograficzną tradycje drzeworytów ludowych z ekspresjonistycznym wyrazem. Pod względem merytoryki, często sięga po tematy odległe historycznie, wspomnienia ludzi, którzy już odeszli, po to by wywołać dyskusję o współczesnym stanie człowieczeństwa.

- czytamy na stronie Rzeszowskich Piwnic

Grafika promującą wystawę

Podziel się
Oceń

Komentarze
Reklama Drukarnia Rzeszów