Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Drukarnia Rzeszów

Musical "Ballady i romanse" 19 maja w Teatrze Maska

Musical "Ballady i romanse" 19 maja w Teatrze Maska
BALLADY I ROMANSE, fot. HaWa~2
Już w piątek 19 maja o godzinie 18:00 w Teatrze Maska przedstawienie dla dorosłych i młodzieży „Ballady i romanse” w reżyserii Magdaleny Drab. 

Musical jest realizowany na podstawie wybranych utworów Adama Mickiewicza z tomu „Ballady i romanse” a także z ludowych podań i powieści, które są przekazywane z pokolenia na pokolenie- ku przestrodze i oswojenia strachu. 

Fabuła musicalu
Jest przełom lat 80. i 90. XX wieku, czas transformacji, era „duchologii” – tajemnicza i pełna zniekształconych wspomnień. Grupa młodzieży przebywająca na szkolnej wycieczce postanawia zmierzyć się ze światem duchów i dziwów. Próba kontaktu z zaświatami kończy się nocnym koncertem zjaw, które w rytm muzyki rodem z lat 80. wyśpiewują nastolatkom „straszne” „Ballady i romanse”. Muzyczny „horror” przeplatany legendami miejskimi to zaproszenie do rozmowy o tym, w co warto wierzyć i jaki jest sens opowiadania sobie „przerażających” historii. Utwory Mickiewicza, zafascynowanego folklorem i dającego wiarę licznym zjawiskom nadprzyrodzonym, stanowią ku temu doskonały pretekst.

Organizatorzy zapraszają. Informacje i bilety: www.teatrmaska.pl

Podziel się
Oceń

Komentarze
Reklama Drukarnia Rzeszów